Przejdź do treści

SATUS inwestuje w leczenie WZW 3

Grupa SATUS w ramach funduszu JCI Venture Sp. z o.o., w którym SATUS posiada 49% udziałów, powołała trzecią spółkę portfelową – Hapendo Sp. z o.o.

Hependo Sp. z o.o. jest jednym z pionierskich przykładów transferu technologii z uczelni wyższej do biznesu, przy pełnym zaangażowaniu naukowców w działalność naukowo-biznesową. Obecnie spółka pracuje nad innowacyjnym lekiem, który znajdzie zastosowanie w terapii wirusowego zapalenia wątroby typu C.

To już trzecia spółka life science, w którą zdecydowaliśmy się zainwestować. Wspieranie projektów nowatorskich oraz przyszłościowych jest zgodne z misja SATUS. W Hependo Sp. z o.o. planujemy zwiększanie zaangażowania kapitałowego w miarę realizacji kolejnych etapów rozwoju leku – powiedział Krzysztof Bełech, prezes Zarządu SATUS Venture Sp. z o.o

Utworzony przez SATUS oraz Jagiellońskie Centrum Innowacji fundusz JCI Venture jest funduszem i akceleratorem przedsiębiorczości bazującym na nauce. Zarządza on funduszem kapitału zalążkowego (seed capital), który pozwala na finansowanie pierwszego etapu formowania spółki. JCI Venture Sp. z o.o. dysponuje wszystkimi elementami, które są krytyczne dla osiągnięcia sukcesu w obszarze inwestycji kapitałowych w perspektywicznej branży life science. Ponadto dzięki partnerom może znacząco zwiększyć kwotę angażowaną w rozwój najbardziej obiecujących projektów.