Przejdź do treści

Microsoft Office dla Mac 2011: Service Pack 1

Fani komputerów z białym jabłuszkiem mają kolejne powody do zadowolenia. Microsoft wprowadza Service Pack 1 w ramach Office dla Mac 2011. Zawiera on szereg udoskonaleń ułatwiających pracę użytkownikom.

Aktualizacja będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu. Service Pack 1 zapewni pełną synchronizację programu Outlook niezależnie od rodzaju urządzenia – Macbook, iPhone’a czy iPada – wszystkie dane, kontakty czy wydarzenia z kalendarza będą widoczne wszędzie i ułożone w odpowiednim porządku. Jedynym warunkiem będzie zainstalowanie pakietu oprogramowania Sync Services.

Pozostałe udoskonalenia zawarte w Service Pack 1:

  • wsparcie programu Outlook dla rozwiązań Exchange
  • dodanie przycisku „Redirect”
  • dodanie przycisku „Resend”
  • wsparcie dla nakładki Solver
  • edytowanie wiadomości poprzez program Outlook

Od 5 maja MobileMe nie będzie współpracować z MacOS Sync Services i tym samym z nową wersją Outlook’a. Co to oznacza w praktyce? Jeśli dokona się synchronizacji kalendarza iPhone’a lub iPada poprzez Sync Services – urządzenie będzie w pełni zsynchronizowane z SP1. Aktualizacja nie będzie zsynchronizowana poprzez MobileMe. Innymi słowy informacje z MobileMe i poszczególnych funkcji programu Outlook przestaną się przenikać. Użytkownik będzie musiał zdecydować, z którego kalendarza lub kontaktów chce korzystać.

Więcej informacji pod adresem http://blog.officeformac.com/