Centrum Badawczo-Rozwojowe ATON-HT z nowym zleceniem

Centrum Badawczo-Rozwojowe Techniki Mikrofalowej spółki ATON-HT SA otrzymało kolejne zlecenie. Na potrzeby klienta, CBR zbada potencjał energetyczny dla różnego rodzaju odpadów dostarczonych do prób. Wartość kontraktu to 70 tys. zł netto.

Nasz CBR odnotowuje coraz większe przychody ze sprzedaży usług w zakresie przeprowadzania różnego rodzaju badań, analiz i opracowywania technologii na zlecenie firm zewnętrznych. Podpisana właśnie umowa, jest kolejnym zleceniem, jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie – powiedział Robert Barczyk – Prezes ATON-HT S.A.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Techniki Mikrofalowej przy ATON-HT SA działa od lipca 2009 r. Zostało utworzone w celu rozwijania technologii mikrofalowych, oferowanych przez spółkę. Ośrodek jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy, m.in. w analizatory gazów, mikroskopy w systemie MultiScan, kamerę termowizyjną, spektrometr AAS, termograwimetr TGA/DSC 1, kalorymetr etc., i jest jednym z najlepiej wyposażonych tego typu placówek badawczych w Polsce.

Na potrzeby prac doświadczalnych CBR wybudowano klika małych urządzeń, opartych na metodach mikrofalowych MTT, MOS i ATONIZACJI. Są to m.in. ATON HR-lab, ATON 2 i 20, Atonik, ATON MOS 2/3/2. Posiadanie urządzeń w skali ćwierć-technicznej pozwala spółce realizować zarówno potrzeby klientów, jak i rozwijać nowe technologie mikrofalowe.

CBR współpracuje m.in. z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu