Używana odzież pomaga dzieciom

Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła współpracę z firmą Texland, specjalizującą się w imporcie i sprzedaży rzeczy używanych. Spółka zobowiązała się do przekazywania części środków finansowych uzyskanych ze sprzedaży zebranych przedmiotów na pomoc psychologiczną, medyczną i prawną, udzielaną przez specjalistów FDN dzieciom – ofiarom przemocy i ich rodzinom.

Pierwsze zbiórki przedmiotów używanych odbędą się w Warszawie i okolicach. Zbiórki w domach wolnostojących będą organizowane na zasadzie „od drzwi do drzwi”, tzn. do domów dostarczane będą ulotki informujące o akcji, a następnie, w określonym w ulotce dniu, worki z rzeczami będą odbierane sprzed domów przez oznakowane samochody.

Na terenie dzielnic zabudowanych blokami odzież będzie zbierana do kontenerów, które zostaną postawione na ulicach na stałe. Na pojemnikach znajdą się informacje na temat zasad zbiórki oraz telefon kontaktowy.

Zbiórki rzeczy używanych odbywają się pod hasłem „Przekaż odzież używaną w dobrym stanie. Pomóż dzieciom-ofiarom przemocy.”

źródło/autor: Fundacja Dzieci Niczyje

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu