Starbucks otwiera pierwszą kawiarnię w prawobrzeżnej Warszawie w Centrum Handlowym Promenada

W centrum handlowym Promenada została otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks w prawobrzeżnej Warszawie. Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.. Starbucks Promenada to jedenasta lokalizacja sieci w Polsce i zarazem szósta w stolicy.

Kawiarnia w centrum handlowym Promenada, przy ulicy Ostrobramskiej 75c, zajmuje około 126 m2 powierzchni, z czego łącznie 28 m2 przypada na zewnętrzne ogródki zlokalizowane przed każdym z dwóch wejść do lokalu. Wewnątrz kawiarni znajduje się 10 miejsc siedzących, natomiast w części zewnętrznej – 24. Są to głównie drewniane i metalowe krzesła oraz fotele ustawione wokół okrągłych 2- i 4-osobowych stolików, a także tzw. hokery, czyli krzesła barowe. W wystroju wnętrza dominują brązy i beże, użyto też wiele elementów drewnianych, a podłoga została wyłożona kaflami. Ściany zostały udekorowane zdjęciami znanych i lubianych przez klientów kaw ziarnistych Tanzania oraz Caffè Verona. Podobnie, jak w większości kawiarni Starbucks w Polsce, również tutaj goście znajdą informacje na temat inicjatywy Starbuck™ Shared Planet™.

„Starbucks zawsze bardzo starannie dobiera miejsca, w których otwiera swoje kawiarnie, aby znaleźć się dokładnie tam, gdzie oczekują tego klienci. Nasze lokale znajdują się są zarówno przy głównych ulicach, jak i w centrach handlowych oraz budynkach biurowych. Starbucks Promenada to nasza pierwsza kawiarnia w Warszawie zlokalizowana w centrum handlowym, jak również pierwsza po prawej stronie Wisły. Jestem przekonana, że klientom Promenady przypadnie do gustu bogata i zróżnicowana oferta Starbucks, zwłaszcza wyśmienite kawy 100% arabica, i że nasza kawiarnia stanie się dla nich wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu.” – powiedziała Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Kawiarnia Starbucks Promenada jest czynna w godzinach 9:00 – 22:00 od poniedziałku do soboty oraz w godzinach 9:00 – 21:00 w niedzielę. Lokal zapewnia również swoim gościom bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi).

Kawiarnia w centrum handlowym Promenada, jak wszystkie inne kawiarnie Starbucks, oferuje swoim klientom niezwykłe bogactwo kaw 100% arabica pochodzących z trzech głównych regionów upraw: Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki, a także napojów kawowych przygotowywanych na bazie espresso z certyfikatem Fairtrade, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino. Dodatkowo, od 8 marca 2011 roku oferta Starbucks została wzbogacona o nowy wyśmienity napój kawowy Chocolate Cappuccino dostępny w wersji na ciepło i na zimno. Nasi goście mogą też skosztować niepowtarzalnej mieszanki ziaren Tribute Blend™ stworzonej specjalnie na obchody 40. urodzin Starbucks.

Oprócz przepysznych kaw, goście Starbucks mają szeroki wybór dań i przekąsek dostosowanych do potrzeb klientów w różnych porach dnia. W menu śniadaniowym, lunchowym i deserowym znajdują się dania na ciepło i na zimno.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju marki Starbucks w Polsce. Na początku tego tygodnia otworzyliśmy naszą pierwszą kawiarnię w Trójmieście, w Gdańsku. Dzisiaj cieszymy się, mogąc zaprosić naszych gości do kolejnego lokalu w Warszawie, a jest to dopiero początek realizacji naszych planów na 2011 rok” – dodała Agnieszka Kozłowska.

źródło/autor: Questia

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu