Relacja z VII Forum IT firmy IBM

14 marca w Hotelu Hilton odbyła się kolejna, 7 edycja Forum IT firmy IBM. Wydarzenie to miało wymiar szczególny – w tym roku IBM obchodzi swoje setne urodziny. Forum było także okazją do zaprezentowania listy „5 na 5”, czyli pięciu trendów, które – zdaniem IBM – znacząco zmienią świat w ciągu najbliższych 5 lat.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Po raz pierwszy dostępna była również transmisja online w formie 26 prezentacji. W ten sposób każdy – niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywał – mógł zapoznać się z prezentowanymi materiałami. Tematy konferencji dobierane były na podstawie analiz firmy oraz pytań do klientów. Panele dotyczyły następujących obszarów tematycznych: bezpieczeństwa, optymalizacji, wirtualizacji, zarządzania informacją i cloud computingu.

W części inauguracyjnej Forum IT, Dyrektor Generalna IBM Polska – Anna Sieńko – zaprezentowała historię innowacji oraz listę „5 na 5”. Jest to pięć trendów, które – według firmy – wpłyną na sposób działania świata w ciągu najbliższych pięciu lat. Zagadnienia są przygotowane przez naukowców – obserwują oni aktualne trendy na rynku i rozwiązania, które udało się osiągnąć w laboratoriach IBM. Lista jest częścią strategii Smarter Planet, mającej na celu usprawnienie codziennego życia poprzez innowacje technologiczne. Można było więc usłyszeć m.in.: o hologramach 3D w telefonach, bateriach, które pracują 10-krotnie dłużej niż obecnie, spersonalizowanych dojazdach do pracy czy wykorzystywaniu ciepła z serwerowni do ogrzewania i schładzania pomieszczeń.

„W tym roku IBM obchodzi szczególny jubileusz 100-lecia swojej działalności, w który wpisaliśmy scenariusz kolejnych trendów i innowacji, dzięki czemu, w trakcie Forum IT, nasi klienci i partnerzy mogli zapoznać się z nimi na długo przed pojawieniem się ich na rynku.” – mówi Katarzyna Okularczyk, Dyrektor Działu Marketingu i Komunikacji IBM Polska. – „Cieszymy się, że przygotowana przez nas formuła tego wydarzenia, spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem” – podsumowuje.

Uczestnicy tegorocznego Forum IT mogli odwiedzić m.in Demo Room, wyposażony w najnowszą infrastrukturę serwerową. Zaprezentowano tam praktyczne rozwiązania firmy IBM, czyli m.in. wirtualizację, EasyTier – technologię, która dopasowuje wydajność do potrzeb użytkownika czy też ProtecTIER – aplikację do robienia backupów. Dodatkową atrakcją na Forum IT były stoiska m.in. działu oprogramowania, techline czy IGF. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również Infokioski, które zostały odwiedzone aż 1096 razy.

źródło/autor: IBM

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu