Dolcan rozpoczął budowę mieszkań bezczynszowych

Firma Dolcan wbijając symboliczną „pierwszą łopatę” rozpoczęła budowę osiedla realizowanego w ramach projektu mieszkań bezczynszowych. W inwestycji Rudy Rydz realizowanej w warszawskim Rembertowie powstanie 78 mieszkań. Blisko połowa z nich jest już sprzedana. Pierwszy etap osiedla zostanie oddany do użytku już na początku przyszłego roku. 

Idea osiedli bezczynszowych ogłoszona kilka miesięcy temu przez firmę Dolcan to zupełnie nowatorskie podejście do realizacji mieszkań w Polsce. Dotychczas osoby, które chciały mieszkać w domu lub segmencie musiały liczyć się ze sporym wydatkiem, ale miały za to wygodną przestrzeń, działkę z ogródkiem czy też przyjemną do mieszkania okolicę. Koncepcja mieszkań bezczynszowych daje te same zalety tyle, że za połowę kosztów. Dodatkowo comiesięczne utrzymanie takiego lokum jest dużo niższe niż domu czy mieszkania.

Posiadając mieszkanie w takim osiedlu mamy zachowane atuty domu. Jest to niska, jednorodzinna zabudowa, własny ogródek – zarówno dla rodziny mieszkającej na parterze jak i dla mieszkań na piętrze. A także możliwość instalacji kominka, dodatkowe pomieszczenia gospodarcze i użytkowe poddasza. Jednak najistotniejszy jest metraż. Powierzchnia mieszkania w mini domku mieści się w granicach 50 – 90 m2. Tak jak w domach jednorodzinnych nie ma tu obowiązku płacenia czynszu.

Każde osiedle realizowane przez dewelopera w ramach projektu mieszkań bezczynszowych tworzyć będą kameralne budynki. W każdym z budynków znajdą się tylko cztery lub sześć odrębnych mieszkań o niedużym metrażu. Każdy właściciel ma oddzielne wejście do mieszkania i wyjście na ogródek, a mieszkania na piętrach indywidualną klatkę schodową. Nie ma więc części wspólnych, tym samym mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie, jak jest to konieczne w klasycznych budynkach wielorodzinnych.

W efekcie mieszkańcy nie będą musieli ponosić kosztów administracji, funduszu remontowego, kosztów sprzątania, konserwacji windy czy oświetlenia klatki schodowej. Nie będzie opłat za zarządzanie nieruchomością, czyli czynszu. Właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji. „Nasze inwestycje to propozycja dla tych rodzin, które marzą o posiadaniu domu, ale mniejszego i tańszego. Połączyliśmy te dwa wymagania” – powiedział w czasie oficjalnej inauguracji budowy prezes zarządu firmy Dolcan, Sławomir Burzyński.

Mieszkańcy płacić będą jedynie koszty faktycznie zużytych mediów jak energia elektryczna, woda czy gaz. A samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. To niższe koszty także w czasie, gdy domownicy wyjadą na urlop czy dłuższy wypoczynek – nie płacą ani za czynsz, ani za media.

Kameralna zabudowa osiedli daje komfort odpoczynku i miłej atmosfery. Osoby, które zamieszkają w inwestycjach bezczynszowych Dolcan będą mieć jedynie trzech, a nie kilkudziesięciu sąsiadów w swoim budynku. To wygoda także w kwestii wszelkich uzgodnień. Koszty ewentualnych wydatków czy remontów w przyszłości mieszkańcy będę musieli uzgadniać tylko z jednym sąsiadem.

Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe swojej działki.

Mieszkania bezczynszowe to inwestycje realizowane w spokojnych okolicach z zabudową jednorodzinną. Budzą zainteresowanie wśród klientów, którzy cenią sobie ciszę i chcą po pracy uciec od zgiełku miasta.

Osiedla z racji na przynależne ogródki i fakt, że są dostępne w programie „Rodzina na Swoim” cieszą się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Firma Dolcan we współpracy z osobami niepełnosprawnymi przygotowała specjalną ofertę także dla nich. Mieszkanie na parterze z ogródkiem jest idealnie dostosowane do osób na wózkach lub rodzin, w których żyją starsze osoby.

Atrakcyjna cena od 5.500 zł/m2 wraz z działką czyli 275.000 zł za 50-metrowe mieszkanie sprawia, że oferta staje się dostępna dla wielu klientów. Także tych, którzy planują zakup mieszkania jako inwestycję lub pod wynajem. Dla nich brak czynszów jest dużym atutem, gdyż nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Niskie koszty utrzymania mieszkań podnoszą także zdolność kredytową, co szczególnie ważne dla osób planujących zakup swojego pierwszego własnego M.

Nowatorska idea mieszkań bezczynszowych doceniona została już nie tylko przez klientów, ale i branżę. Firma Dolcan otrzymała nagrodę Najlepszy Produkt branży nieruchomości 2011 przyznaną przez miesięcznik Builder.

źródło/autor: Dolcan

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu