Agregaty wody lodowej TRANE chłodzone powietrzem z Certyfikatem Eurovent

Zakład Trane położony w Charmes, we Francji, został zakwalifikowany przez Eurovent do testowania chłodzonych powietrzem agregatów wody lodowej o mocy powyżej 600 kW.

W rezultacie, wszystkie chłodzone powietrzem agregaty firmy Trane, wiodącego dostawcy systemów komfortu do pomieszczeń i rozwiązań HVAC oraz marki Ingersoll Rand, posiadają już certyfikat Eurovent.

Zakład Trane w Charmes produkuje i testuje systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), przeznaczone na rynki Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki. Inwestycje w zmodernizowaną pętlę testową zaowocowały przyznaniem kwalifikacji Eurovent do testowania chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych o mocy powyżej 600 kW.

Badanie i certyfikacja Eurovent wszystkich agregatów wody lodowej chłodzonych wodą oraz agregatów chłodzonych powietrzem o mocy do 600 kW wykonywana jest przez niezależne laboratoria. Ponieważ laboratoria te nie są w stanie testować chłodzonych powietrzem agregatów o mocy większej niż 600 kW, producenci mogą uzyskać oficjalny certyfikat, jeżeli ich pętla testowa spełnia standardy Eurovent. Normy te są równoważne z Normami Europejskimi EN14511 odnoszącymi się do mocy chłodzenia i ogrzewania.

Cała oferta agregatów chłodniczych Trane AquaStream3G, CGA oraz CGCL posiadała już certyfikaty Eurovent. Chłodzone powietrzem systemy RTAD i RTAC uzyskały certyfikację Eurovent do 600 kW. W związku z kwalifikacją nowej pętli testowej, agregaty RTAD i RTAC powyżej 600 kW również otrzymują ten certyfikat. Oznacza to, że wszystkie chłodzone powietrzem agregaty Trane posiadają teraz certyfikat Eurovent.

Pętle testowe w Charmes zapewniają klientom Trane w Europie, na Bliskim Wschodzie, Indiach i w Afryce odpowiedni standard porównawczy dla systemów HVAC. Każdy chłodzony powietrzem agregat, który opuszcza fabrykę Trane w Charmes, jest testowany na nowej pętli. Gwarantuje to, że wszystkie jego elementy pracują zgodnie ze specyfikacją projektową.

„Jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy się wśród nielicznych zakładów testowych w Europie, które posiadają kwalifikację Eurovent,” powiedział Carlo Hendrickx, wiceprezes ds. zintegrowanego łańcucha dostaw dla Ingersoll Rand w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce. „Certyfikacja Eurovent gwarantuje jasność i przejrzystość. Potwierdza również zobowiązanie Trane do dostarczania systemów o wysokim poziomie wydajności i niezawodności.”

Eurovent, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Urządzeń Wentylacyjnych i Klimatyzacyjnych, potwierdza i certyfikuje charakterystyki wydajności pracy produktów chłodniczych i klimatyzacyjnych zgodnie z normami europejskimi i międzynarodowymi. Celem jest budowanie zaufania klientów poprzez zwiększenie wiarygodności i dokładności przemysłowych ocen wydajności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu