Przejdź do treści

Projektoskop.pl wśród najlepszych projektów e-usług wyróżnionych przez PARP

Portal Projektoskop.pl znalazł się wśród kilkunastu wyróżnionych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości projektów zrealizowanych przy wsparciu funduszu unijnych. Publikacja zawierająca najlepsze projekty z działania 8.1 powstała przy współpracy z ekspertami polskiej branży e-commerce.

 

Zespół oceniający projekty zwracał uwagę m.in. na pomysł i jakość wykonania witryny, a także na sposoby promocji projektu oraz zastosowane modele monetyzacji e-usługi. W publikacji PARP pojawiły się projekty z niemal wszystkich rund naborów w ramach działań 8.1 i 8.2 PO IG.

Niewątpliwym sukcesem twórców portalu jest również fakt, że w najnowszym raporcie Megapanel PBI/Gemius grupa Projektoskop.pl znalazła się na 20 miejscu w kategorii Budownictwo i nieruchomości. Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie przekroczyła 255 tys, a liczba odsłon wynosi niemal 3 mln. Zdaniem pomysłodawcy portalu taki zasięg umożliwia uzyskanie dobrej rentowności projektu. – Cieszymy się, że po zakończeniu okresu dofinansowania z Unii Europejskiej portal jest dochodowy. Spodziewamy się, że w 2011 roku Projektoskop.pl przyniesie 500 tys. zł przychodów – powiedział Marcin Deręgowski, właściciel firmy Artefakt, wydawcy portalu Projektoskop.pl.

Projektoskop.pl to portal budowlany, na którym znajdują się projekty domów oraz artykuły o tematyce budownictwo. Całość ma za zadanie dostarczyć użytkownikom kompleksowych informacji na temat budowy domu, urządzania wnętrza i dbania o jego otoczenie.

– To co wyróżnia serwis to innowacyjny model sprzedaży. Strona nie pośredniczy w sprzedaży projektów, a jedynie „sprzedaje” zainteresowanych użytkowników. Jest to model dotychczas niespotykany w branży projektów domów, ale doskonale się sprawdzający w Internecie – stosują go m.in. popularne porównywarki cen – przekonuje Tomasz Lizoń z agencji Ideacto.

Eksperci oceniający projekt zwrócili również uwagę na graficzną wyszukiwarkę projektów domów, która w prosty sposób pozwala przeszukiwać bazę liczącą ponad 12 tys. projektów. Graficzna wyszukiwarka umożliwia przeszukiwanie bazy projektów na podstawie preferencji dotyczących wzajemnego położenia pomieszczeń. Przykładowo jeśli chcemy, aby kuchnia znajdowała się obok drzwi wejściowych, wystarczy przenieść ikonę kuchni w odpowiednie miejsce na wirtualnym planie, a system wybierze projekty, które spełniają to kryterium. – W ten sposób serwis zastępuje architekta, „rozumiejąc” realne potrzeby i oferując łatwo zrozumiałe kategorie. Serwis zdecydowanie wart jest odwiedzenia przez wszystkich, którzy budują lub w najbliższym czasie planują budować własny dom – chwali projekt Tomasz Lizoń.

źródło/autor: Projektoskop.pl