Wpisz kod pocztowy i zobacz kto jest Twoim posłem

Sejmometr – portal, którego celem jest informowanie o pracach Sejmu zaktualizował strony oraz wyszukiwarkę posłów. Od dzisiaj możemy wyszukiwać “naszych” posłów, wpisując tylko kod pocztowy!

Naszym celem jest wykorzystywanie najnowszych technologii do oferowania możliwie najprostszego dostępu do informacji sejmowych – mówi Daniel Macyszyn, twórca portalu – choć w Polsce nie ma okręgów jednomandatowych w wyborach do Sejmu, to jednak posłowie są wybierani głosami obywateli w okręgach wyborczych. Zdajemy sobie sprawę, że tylko nieliczne osoby interesują się pracą posłów, wybranych w ich okręgach wyborczych, dlatego wprowadziliśmy prostą wyszukiwarkę posłów bazującą na kodach pocztowych.

Aby udostępnić wyszukiwanie posłów przez podanie kodu pocztowego, Sejmometr połączył dane z trzech źródeł – „Spisu Pocztowych Numerów Adresowych” Poczty Polskiej. Z oficjalnych stron Państwowej Komisji Wyborczej powstała baza powiązań powiatów do okręgów wyborczych. A na końcu oficjalna strona Sejmu posłużyła do powiązania posłów z okręgami wyborczymi.

Po odszukaniu interesujących nas posłów, możemy wygodnie śledzić ich poczynania w Sejmie za pomocą kanałów RSS. Dzięki temu będziemy na bieżąco otrzymywać informacje o nowych działaniach naszych posłów w Sejmie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu