Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

Warsztaty z psychologii biznesu, kreowanie ścieżki kariery, budowanie marki w sieci, czy prowadzenie rodzinnego interesu to tylko niektóre zagadnienia, z jakimi będą mogli zapoznać się uczestnicy pierwszych Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, które odbędą się 6 i 7 kwietnia w Poznaniu.

Poznań od zawsze kojarzony jest z przedsiębiorczością. Historia targów w Poznaniu, a więc tradycja handlu i przedsiębiorczości ma już 90 lat! Aktualnie, poza prężnie działającymi Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, swoje siedziby w Poznaniu ma ponad 90 tysięcy firm, działa wiele koncernów międzynarodowych, a inwestorzy chętnie lokują tutaj swoje inwestycje.

Poznań to także miasto atrakcyjne dla studentów. „Akademickość” Poznania ma już 400 lat (!) i wyraża się nie tylko ogromnym potencjałem naukowym, ale również silną przedsiębiorczością. Inkubatory przedsiębiorczości akademickiej oferują świetne warunki nowopowstającym firmom, w których tworzone są rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne implementowane następnie na całym świecie.

Dynamiczny i otwarty na nowoczesne trendy charakter miasta sprawia, że Poznań jest świetnym miejscem dla rozwoju designu. Lokalni projektanci tworzą wiele nowych idei i rozwiązań w zakresie wzornictwa przemysłowego, prezentowanych i docenianych w kraju i za granicą. Poznań wie jak połączyć biznes z nauką i sztuką. Zespolenie różnych potencjałów i możliwości, dla których przedsiębiorczość stanowi wspólny mianownik zostanie wyeksponowany podczas pierwszej edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości.

Celem Poznańskich Dni Przedsiębiorczości (PDP) jest kreowanie pozytywnego klimatu dla przedsiębiorczości oraz współpracy gospodarczej w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, w szczególności: studentów, absolwentów szkół wyższych i ponadgimnazjalnych, osób bezrobotnych oraz przedsiębiorców z różnych branż, zainteresowanych rozwojem firmy, poszukujących nowych rozwiązań i wyzwań. Wstęp na PDP jest dla wszystkich darmowy.

PDP to trzy imprezy: Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej, Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej i Targi Przedsiębiorczości. Na targach będzie można wysłuchać rad 30 fachowców z ośrodków naukowych, bankowości i doradztwa zawodowego. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowymi trendami w zakresie rozwiązań organizacyjnych i technologicznych oraz możliwościami promocyjnymi i inwestycyjnymi. Podczas Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej przedstawiciele barcelońskiej Fundacji Activa odkryją tajemnice hiszpańskiej rewolucji biznesowej ostatniej dekady w formie wskazówek dla młodych przedsiębiorców i klastrów.

„Poznańskie Dni Przedsiębiorczości skierowane są zarówno do przedsiębiorców, którzy funkcjonują w aglomeracji poznańskiej, jak i do osób, które dopiero myślą o otwarciu własnego biznesu. Dni Przedsiębiorczości stają się swoistą wizytówką miasta utożsamianego z takimi poznańskimi cechami jak gospodarność i zaradność, ale również pomysłowość, aktywność i otwartość. Chcemy promować postawy ludzi przedsiębiorczych oraz współpracę biznesu, nauki i instytucji administracyjnych” – zachęca prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Główne tematy Poznańskich Dni Przedsiębiorczości:

  • nowe inwestycje
  • innowacje
  • przedsiębiorczość szkolna i akademicka
  • międzynarodowa współpraca gospodarcza

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości (PDP) są wspólną inicjatywą Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie: www.poznan.pl/pdp

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu