Kuchnia Wirtualnej Polski – przepis na smaczne życie

Serwis kuchnia.wp.pl to nie tylko przyjemna i pożyteczna lektura dla miłośników sztuki kulinarnej, ale także deska ratunku dla osób, które dotąd unikały aktywności w tej sferze życia, a zostały postawione przed koniecznością szybkiego uzupełnienia wiedzy i umiejętności.

Wśród zakładek witryny znajdują się m.in. Katalog przepisów, Kuchenne tematy, Dietetyczny S.O.S. Katalog przepisów, zawierający obecnie ok. 6 tysięcy receptur, został wzbogacony o nowe pozycje. Znaleźć wśród nich można przepisy na placki i naleśniki, potrawy z ziemniaków, dania dla miłośników makaronów i zapiekanek, a także receptury dla amatorów wzmocnionych napojów – nalewek i likierów, które można przygotować wykorzystując sprawdzone, domowe przepisy sprzed lat.

Kuchenne tematy, a w nim kategoria Miszmasz dostarczają wiedzy na dziesiątki tematów związanych z kulinariami, jak Jedzenie najbardziej popularnych kucharzy świata czy Dzień bez liczenia kalorii. Prezentowane są tam ciekawostki, porady i wskazówki na temat tego, jak gotować z wyobraźnią, a przy tym smaczniej i z przyjemnością. Redaktorzy serwisu poruszają także kontrowersyjne tematy, jak te, czy diety są zdrowe, albo w jaki sposób np. uniknąć wody, która zamiast pomóc, może zaszkodzić.

Nowością w serwisie jest dział ekspercki Dietetyczne S.0.S, w którym publikowane są porady dietetyczek. Odpowiadają one na pytania użytkowników, dotyczące m.in. zdrowego odżywiania i diet (Light znaczy lepszy?, Kłopoty z nadwagą w ciąży, itd.).

Nowa wersja serwisu jest bardziej przejrzysta i łatwiejsza w nawigacji – dodano funkcjonalność ułatwiającą poruszanie się w witrynie a poszczególnym sekcjom nadano bardziej czytelne nazwy. Przebudowie uległa także struktura serwisu – witrynę uporządkowano w taki sposób, iż część redakcyjna (kontent poradnikowy publikowany przez redakcję) i kategorie społecznościowe prezentowane są w osobnych sekcjach, ale w taki sposób, że nawzajem się dopełniają. Serwis daje również użytkownikom możliwość wielokrotnej edycji dodanych przez nich receptur.

Całkowitej przebudowie uległ np. widok przepisu – podkreśla Marta Steiner, Kierownik Zespołu Serwisów Poradnikowych Wirtualnej Polski – Dzięki zastosowanym powiązaniom, użytkownik, poznając przepis na makaronową zapiekankę, może w szybki sposób dotrzeć do innych propozycji dań na bazie makaronu. Z kolei osoba, która na podstawie przepisu przygotowuje drink, ma możliwość bezpośredniego przejścia do przepisów na inne tego typu napoje. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość sprawdzenia, ilu internautów, którzy przyrządzili określone danie, zrobiłoby to ponownie. Użytkownik uzyskuje więc informację, jak popularne i przypuszczalnie smaczne jest danie.

W serwisie zmieniono także zasady wyszukiwania treści – teraz użytkownik może znaleźć przepis biorąc pod uwagę jego koszt (tanie czy drogie), trudność przygotowania (łatwe, czy dla mistrzów), czas (danie w 5 minut, czy powyżej godziny) oraz porę serwowania potrawy (na śniadanie, obiad, kolację).

Serwis kuchnia.wp.pl powstał we współpracy z marką Braun. Wprowadzoną obecnie nowością jest m.in. konfigurator produktowy, który umożliwia wyszukanie optymalnego modelu blendera marki Braun, po wybraniu cech, jakie powinien posiadać pożądany artykuł.

http://kuchnia.wp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu