Przejdź do treści

itelligence zapewni Grupie Raben model Infrastructure as a Service

Firmy itelligence i Raben podpisały umowę obejmującą usługi w modelu Infrastructure as a Service (IaaS). itelligence przejmie całkowitą odpowiedzialność za udostępnienie odpowiedniej mocy obliczeniowej potrzebnej do funkcjonowania najbardziej newralgicznych aplikacji logistycznych Grupy Raben.

Grupa ta świadczy kompleksowe usługi logistyczne i zatrudnia ponad 5200 pracowników. Elastyczność modelu IaaS zapewni Grupie Raben moc obliczeniową dostępną na żądanie i koszty uzależnione od faktycznego wykorzystania zasobów.

W oparciu o infrastrukturę IT Grupy Raben funkcjonują aplikacje wspomagające zarządzanie logistyką, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki produktów o krótkiej dacie przydatności do spożycia. Dostępność rozwiązań IT ma więc kluczowe znaczenie dla funkcjonowania firmy. Wymagania Grupy Raben dotyczące dostępności mocy obliczeniowej charakteryzują się sezonowością. W okresach o największym natężeniu ruchu logistycznego, potrzeby odnośnie mocy obliczeniowej mogą znacznie przekraczać wymagania z okresów spoza szczytu. W związku z tym, elastyczność modelu IaaS jest najkorzystniejszym kosztowo rozwiązaniem.

– Projekt outsourcingu platform sprzętowych nazwaliśmy ‘no more hardware’. W dzisiejszym świecie nie potrzebujemy serwerów zlokalizowanych u siebie, żeby korzystać z mocy obliczeniowej. Outsourcing zapewnia nam m.in. uwolnienie od konieczności posiadania serwerowni, czy też zarządzania umowami serwisowymi z dostawcami sprzętu, a model IaaS gwarantuje pełną elastyczność, dostępność na żądanie i koszty uzależnione od faktycznego wykorzystania. – powiedział Sławomir Pawlak, Dyrektor ds. Informatyki i Telekomunikacji w Grupie Raben.

– Bardzo się cieszę, że Grupa Raben zdecydowała się wybrać nas do świadczenia usług w modelu IaaS. Do takich zadań wybiera się zaufanych dostawców. Po raz kolejny wygrywamy przetarg u klienta, u którego dotychczas świadczyliśmy usługi z innego zakresu. Wybór ten potwierdza, że zasłużyliśmy na zaufanie. – mówi Wojciech Darłowski, Dyrektor Centrum Systemów Informatycznych w itelligence Sp. z o.o.

Infrastruktura IT zlokalizowana będzie w data center itelligence w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. itelligence świadczy usługi Grupie Raben od 2008 roku. Dotychczasowy zakres obejmował całodobową zdalną opiekę nad najważniejszymi systemami IT.