Partex S.A. i Doellken: na razie umowa o dystrybucji

Partex S.A. podpisał kolejną w tym roku umowę dystrybucyjną. Tym razem z Doellken Sp. z o.o., z którą od kilku miesięcy prowadzi rozmowy na temat nabycia pakietu akcji. Szacowana wartość obrotu produktami określona została na ok. 2 mln zł. 

Chociaż nie doszło jeszcze do zapowiadanego nabycia pakietu akcji Partex S.A. przez Doellken Sp. z o.o. (termin zakończenia rozmów został przesunięty na koniec maja) spółki postanowiły nawiązać współpracę. Jak powiedział Paweł Pajka prezes Zarządu Partex S.A. podpisanie tej umowy odbieram jako sygnał, że wszystko idzie w dobrym kierunku i do końca maja uzgodnimy szczegóły objęcia przez Doellken akcji Partexu. Dzisiaj zadowolony jestem, że udało nam się podpisać umowę o dystrybucji. Doellken to światowy potentat wśród producentów listew i materiałów przypodłogowych, działający na całym świecie. Jakość i bogata oferta ich produktów pozwoli znacznie poszerzyć naszą ofertę  – zakończył prezes spółki notowanej na Newconnect.

Umowa z Doellkenem jest czwartą podpisaną przez Partex S.A. umową o dystrybucji w tym roku, wcześniej spółka podpisała umowy z firmami Multi – Form II, Ambit i Novart. Szacowana łączna wartość ich rocznego obrotu określona została na 7 mln zł.  Ten rok zapowiada się dla nas bardzo dobrze – mówi Paweł Pajka. Podpisane umowy pozwolą naszej spółce poszerzyć asortyment towarów co jest jednym z podstawowych celów naszej strategii. Ważne jest również to, że wynegocjowane warunki współpracy są dla nas korzystne, co powinno przełożyć się na tegoroczne wyniki – uważa szef zarządu Partex S.A.

Partex S.A. działa na rynku od 2002 r. Spółka jest dystrybutorem hurtowym materiałów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe, boazeria ścienna, parapety, deski i panele podłogowe, podkłady pod panele oraz wiele innych akcesoriów budowlanych. Spółka jest również producentem profili aluminiowych i mosiężnych do glazury, gresu, wykładzin i progów. Odbiorcami produktów sprzedawanych przez Partex S.A. są hurtownie materiałów budowlanych i sklepy detaliczne prowadzące sprzedaż glazury i produktów do wyposażenia wnętrz.

źródło/autor: magnifiCo

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu