Emmerson wchodzi na cypryjski rynek nieruchomości

Emmerson S.A. – notowana na NewConnect, jedna z największych i najbardziej znanych firm działających na rynku nieruchomości w Polsce – podpisała umowę o współpracy z firmą Leptos Group w zakresie sprzedaży nieruchomości na Cyprze. W ramach umowy Emmerson S.A. dołączy do swojej oferty sprzedaży gotowe apartamenty i wille zrealizowane na Cyprze przez Leptos Group. Nieruchomości są  wykończone pod klucz, z opcją pełnego umeblowania, a także wynajmu oraz zarządzania i bieżącego administrowania.

Leptos Group od pięćdziesięciu lat zajmuje się inwestycjami na rynku nieruchomości. Firma posiada w sprzedaży ok. 300 projektów mieszkaniowych na Cyprze i w Grecji oraz 7 hoteli. Leptos Group sprzedaje 95 proc. zrealizowanych nieruchomości cudzoziemcom jako inwestycje pod wynajem lub/i na własne cele wakacyjne. 

– „Podjęcie współpracy z największym cypryjskim deweloperem wynika z realizacji naszej strategii działania, zakładającej zaangażowanie w różnych segmentach rynku nieruchomości. Nieruchomości zagraniczne są dostępne w naszej ofercie od wielu lat. Naszym zdaniem, nieruchomości wakacyjne, nie tylko zagranicą, ale także w kraju, to coraz lepiej rozwijający się segment rynku. Ekspansja Spółki w tym kierunku będzie mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe oraz tym samym poprawę płynności firmy.” – mówi Aleksander Skirmuntt, Członek Zarządu Emmerson S.A.

W połowie marca br. Spółka podpisała umowę na wyłączność w komercjalizacji części handlowo – usługowej stadionu PGE Arena w Gdańsku. Na mocy umowy podpisanej z firmą Lechia – Operator Sp. z o.o., Emmerson S.A. przygotuje koncepcję komercjalizacji oraz zajmie się pośrednictwem w wynajmie powierzchni handlowo – usługowej zlokalizowanej w dolnej części stadionu. Powierzchnia handlowo-usługowa wynosi ok. 9000 m kw., znajduje się za przeszkloną witryną, pod główną promenadą zewnętrzną stadionu i dostępna jest z głównego ciągu komunikacyjnego stadionu.

Stadion PGE Arena położony jest w Gdańsku – Letnicy na działce o powierzchni ok. 25,5 ha. Jest to obiekt klasy elite, przygotowywany na EURO 2012 i spełniający wszelkie wymagania przy organizacji imprez sportowych najwyższej rangi. Na stadionie znajduje się 42 000 miejsc.

źródło/autor: Emmerson

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu