Dom Kredytowy Notus podbija rynek kredytów hipotecznych

Dom Kredytowy Notus odnotował 66% wzrost w sprzedaży kredytów hipotecznych w 2010 roku, uruchomiając kredyty o wartości blisko 2 mld zł. Spółka zdobyła 4,07% udziałów w rynku, czyli o prawie 1pp więcej w stosunku do analogicznego okresu w roku 2009. Osiągnięte wyniki potwierdzają silną pozycję Domu Kredytowego Notus wśród liderów firm doradztwa finansowego.

Dom Kredytowy Notus w okresie styczeń – grudzień 2010 uruchomił sprzedaż kredytów na kwotę 1,98 mld zł. Stanowi to 65,9% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2009 roku, w którym to firma udzieliła kredytów hipotecznych o łącznej wartości 1,19 mln zł. Sprzedaż Domu Kredytowego Notus w roku 2010 rosła 2,5 szybciej niż cały rynek kredytów hipotecznych, który w roku 2010 wzrósł o 25,6% r/r i był oszacowany na kwotę 48,66 mld zł (wg Ogólnopolskiego raportu AMRON-SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości).

„Osiągnięcie tak dobrych wyników sprzedażowych potwierdza naszą wysoką pozycję na rynku doradztwa finansowego i pokazuje, że przyjęta strategia rozwoju przynosi widoczne efekty. Bardzo dobrze wykorzystaliśmy wzrost na rynku kredytów hipotecznych. Możemy więc uznać, że udany rok 2010 jest początkiem naszej tendencji wzrostowej na rynku kredytów hipotecznych w następnych latach” – komentuje Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Domu Kredytowego Notus.

Osiągnięty znaczący wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych w roku 2010 jest wynikiem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Domu Kredytowego Notus, która polega m.in. na rozwoju sieci sprzedaży i zwiększaniu liczby profesjonalnych doradców. Istotnym czynnikiem jest także budowanie dobrych i trwałych relacji z partnerami biznesowymi oraz stałe podnoszenie jakości oferowanych usług w zakresie doradztwa finansowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu