2,5 miliona dolarów dla Japonii

Amway, pracownicy firmy oraz współpracujący z nim przedsiębiorcy z całego świata do dnia dzisiejszego zebrali 2,5 miliona dolarów amerykańskich na cele charytatywne po trzęsieniu ziemi w Japonii. Amway w Europie wpłacił na ten cel ponad 100 000 dolarów, zebranych w ciągu 6 dni. Nasi pracownicy i przedsiębiorcy z całego serca współczują Japończykom, dlatego też chcemy pomagać wszędzie tam, gdzie możemy – powiedział Mark Beiderwieden, Senior Vice President Amway Europe.

W Polsce w ciągu kilku dni zebranych zostało ponad 1300 dolarów, które przekazano bezpośrednio do Japońskiego Czerwonego Krzyża.

W ostatnią środę Prezydent Amway, Doug DeVos, odbył podróż do Japonii w celu zaoferowania wsparcia Amway podczas spotkania z pracownikami i przedsiębiorcami w siedzibie Amway w Tokio. Pierwiastek ludzki jest dla nas najważniejszym priorytetem – powiedział DeVos na spotkaniu. Pracownicy firmy są bezpieczni, jednak niektórzy przedsiębiorcy nie zostali jeszcze zlokalizowani.

Prezes Amway Japan, John Parker podkreśla, że postawa pracowników, przedsiębiorców, dostawców i ich rodzin jest fantastyczna w czasach kryzysu. Pod koniec tygodnia Parker odwiedzi Sendai, jeden z najbardziej dotkniętych zniszczeniami regionów Japonii, aby spotkać się tam z przedsiębiorcami. W Japonii znajduje się osiem ośrodków dystrybucyjnych Amway. Obecnie otwarty został ośrodek w Sendai, który spełnia rolę centrum pomocowego zajmującego się dystrybucją bezpłatnych produktów higieny osobistej i preparatów czyszczących Amway.

źródło/autor: Amway

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu