InPost pomaga budować pokoleniowy MOST

InPost – największy niezależny operator pocztowy – pomoże w zbudowaniu pokoleniowego MOSTU, który stanie na placu Piłsudskiego w Warszawie. Już w dniach 1-2 kwietnia, w 6. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II, sześciolatki stworzą wielki most z paczek – symbolicznie łączący dzieci z rodzicami.

Uczestnicy zabawy wykonają również małe przesyłki z papieskimi pamiątkami, które za pomocą Paczkomatów InPost wyślą do dzieci z całej Polski oraz ośrodków polonijnych.

„Most. Każdy mały może być wielki” to projekt przygotowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II w związku z obchodami 6. rocznicy śmierci Papieża Polaka. Program skierowany jest głównie do sześciolatków, czyli pierwszego pokolenia dzieci, które urodziły się już po śmierci Jana Pawła II. W projekcie udział wezmą uczniowie z 60 przedszkoli, którzy rozpoczęli rozwiązywanie zadań konkursowych już w marcu, a także wszystkie dzieci, które 2 kwietnia przyjdą na Plac Piłsudskiego w Warszawie wziąć udział w akcji. Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy wydarzenia przygotowali na ten wyjątkowy dzień, nie zabraknie wizualizacji miejsc tak bliskich małemu Lolkowi jak: dom, szkoła oraz poczta z czasów dzieciństwa Karola Wojtyły.

Paczkomaty InPost, wystawione na Placu Piłsudskiego w dniach 1-2 kwietnia, będą pełniły rolę poczty w Wadowicach. Zgodnie z programem „Most. Każdy mały może być wielki” maluchy będą mogły za pomocą paczkomatów samodzielnie wysłać przygotowane wcześniej paczki, które InPost bezpłatnie dostarczy do innych dzieci w całej Polsce.

„Spuścizna Jana Pawła II stanowi wielkie dziedzictwo naszego kraju. Akcja Most. Każdy mały może być wielki to bardzo szczytne przedsięwziecie, dlatego z ogromną chęcią zdecydowaliśmy się pomóc w budowie pokoleniowego MOSTu. Wierzymy, że tego typu przedsięwzięcia sprzyjają budowaniu w Polsce trwałych i solidarnych więzi społecznych” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Więcej informacji na temat obchodów 6. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II znajduje się na stronie www.most.centrumjp2.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu