Wirtualna Polska już z publikacjami Nexto.pl

30 marca 2011 roku Wirtualna Polska uruchomiła sklep internetowy z e-książkami oraz audiobookami – Cyfrowe-Ksiazki.wp.pl. E-publikacje dostarcza firma Nexto.pl – jeden z największych polskich dostawców tego typu treści.

Współpraca między Wirtualną Polską i Nexto.pl obejmuje przygotowanie, uruchomienie oraz administrowanie, w oparciu o rozwiązania Nexto.pl, serwisu oraz sklepu internetowego zawierającego, coraz popularniejsze na rynku polskim, cyfrowe publikacje. Całość jest ściśle powiązana z serwisem ksiazki.wp.pl – najbardziej cenioną przez internautów witryną dedykowaną literaturze w polskiej Sieci. Miesięcznie serwis WP odwiedza blisko 660 tysięcy użytkowników* znajdując tam najważniejsze informacje, ciekawostki czy recenzje książek. Od marca zaś – także coraz popularniejsze elektroniczne wersje poczytnych tytułów.

Jest to szansa zarówno dla wszystkich wydawców już z nami współpracujących jak i dla tych, którzy planują wejście na rynek publikacji elektronicznych – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej www.nexto.pl. Audiobooki i e-booki z oferty Nexto.pl są dostępne w pierwszym polskim portalu internetowym i promowane poprzez kanały marketingowe Wirtualnej Polski, dzięki czemu stają się dostępne dla setek tysięcy internautów codziennie odwiedzających ten portal – dodaje Roszkowski.

Dzięki współpracy z firmą Nexto.pl, Wirtualna Polska nie tylko poszerza i tak już bogatą ofertę skierowaną do lubiących literaturę internautów, tym razem o e-booki i audiobooki, ale także służy kompleksową usługą w tym zakresie. To na pewno nowa jakość w Sieci – dzięki połączonym siłom Wirtualnej Polski i Nexto.pl internauta ma w jednym miejscu informacje o ulubionych lekturach i natychmiastowy dostęp do nich w najbardziej mu odpowiadającej formie – dodaje Krzysztof Kilichowski, Specjalista ds. Produktów Internetowych Wirtualnej Polski.

Serwis stworzony dla Wirtualnej Polski uzupełnia listę miejsc, w których nabyć można publikowane przez Nexto.pl e-booki, audiobooki oraz prasę w formie cyfrowej. Wśród nich znajduje się m.in. serwis Plusoczytelnia.pl oraz setki innych sklepów internetowych.

Witrynę Nexto.pl oraz sklepy działające w ramach programu Nextranet już teraz codziennie odwiedza ponad 10 tys. internautów dziennie.

*za: badanie Megapanel PBI/ październik 2010

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu