The Polish High Fliers – serwis o polskich talentach

Promocja Polski za granicą to wiele przedsięwzięć realizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Polskie Przewodnictwo w Radzie UE i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej stwarzają szansę na szersze niż dotychczas wykorzystanie Internetu w działaniach promujących Polskę.

W ramach przyjętego planu rozpoczęliśmy pierwszą fazę kampanii – serwis internetowy www.polishhighfliers.pl prezentujący młodych polskich designerów, biznesmenów i naukowców posiadających potencjał by rozwijać wybrane przez siebie branże na skalę światową.

W trakcie analizy serwisów promocyjnych Polski odkryliśmy kilka obszarów wymagających zagospodarowania – projekt The Polish High Fliers jest odpowiedzią na jedną z tych nisz. Serwis jest próbą przełamania stereotypów o Polsce i Polakach, zaprezentowaną w nowatorski, designerski sposób.

Naszym zdaniem warto mówić o wyróżniających się Polakach – „kolegach z podwórka”, którzy dzięki talentowi i ciężkiej pracy osiągają sukces nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nie chodziło nam w tym przypadku o nasze narodowe ikony, ale ludzi młodych, stale aktywnych, którzy tym co robią zadziwiają i wzbudzają uznanie, zmieniają życie innych ludzi, dokonują przełomowych odkryć. W serwisie polishhighfliers.pl prezentujemy ich zainteresowania i nieprzeciętne osiągnięcia.

Promujemy designerów, naukowców i biznesmenów. Młodych ludzi, u progu kariery, którzy już dużo osiągnęli a mają potencjał by dokonywać przełomowych odkryć, projektować niezwykłe rzeczy oraz prowadzić innowacyjne biznesy. Pokazujemy jak osiągnięcia prezentowanych bohaterów wpływają na codzienne życie milionów ludzi na świecie, np. :

  • Janusz Kaniewski – projektant linii karoserii dla Lancii i Ferrari, buty Fila i Rossignol
  • Piotr Szrek i Grzegorz Niedźwiedzki – odkrywcy najstarszych na świecie śladów dinozaurów w Górach Świętokrzyskich
  • Jarosław Byrka – odkrywca algorytmu pozwalającego na optymalizację sieci telekomunikacyjnych
  • Wojciech Syrocki – założyciel firmy prowadzącej edukację dla dzieci z udziałem robotów
  • Patryk Strzelewicz – założyciel firmy produkującej kostki do gry RPG kupowane na całym świecie

Dzięki takiemu podejściu, pozycjonujemy Polskę jako kraj:

  • nowoczesny i dynamiczny,
  • kreowania innowacyjnych technologii,
  • w którym wyrasta wielu wybitnych, twórczych ludzi.

Jest to pierwszy tego typu serwis promocyjny. Zamierzamy go uzupełniać o kolejne dziedziny życia i ich bohaterów.

Zobacz serwis: www.polishhighfliers.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu