Tablica.pl

Tablica.pl to serwis ogłoszeniowy prezentujący lokalne oferty handlowe. Do marca 2011 roku działał on pod nazwą Szerlok.pl. Jego zadaniem jest ułatwianie wymiany rzeczy i usług pomiędzy mieszkańcami lokalnych społeczności, którzy po spotkaniu w Internecie finalizują transakcję osobiście. Dwa lata od startu serwis odwiedza miesięcznie ok. 1,5 mln. unikalnych użytkowników.

Tablica.pl została stworzona po to, by maksymalnie uprościć mechanizm prezentacji oferty handlowej w Internecie. Serwis pełni rolę pośrednika, który umożliwia nawiązywanie kontaktów między użytkownikami. Przekazanie przedmiotu ogłoszenia i finalizacja transakcji należą do kontrahentów.

Największą zaletą Tablica.pl jest nastawienie na lokalne społeczności, które dzięki zamieszczanym ogłoszeniom mogą sprzedawać, kupować lub wymieniać się przedmiotami i usługami na swojej lokalnej tablicy ogłoszeniowej. Wraz z nową wersją strony można dodawać ogłoszenia w każdym mieście powiatowym lub dzielnicy większego miasta. Jeśli użytkownik pochodzi z mniejszej miejscowości zaleca się zamieszczanie oferty w najbliższym punkcie na mapie.

Oferty użytkowników bez prowizji

Ogłoszeniodawcy Tablica.pl mają do dyspozycji 11 kategorii, w których mogą zamieszczać swoje oferty. Są nimi m.in. nieruchomości, zwierzęta, praca, dom i ogród, usługi i firmy, moda czy towarzyskie. Dodatkową opcją jest wystawienie przedmiotu w opcji „za darmo” dla tych, którzy zamiast sprzedawać, chcą oddać daną rzecz w dobre ręce. Co ważne, zamieszczenie oferty w serwisie nie wiąże się z pobieraniem jakichkolwiek opłat, a sprzedaż z odprowadzeniem prowizji. Dodatkowo użytkownik uzyskuje szeroki wachlarz opcji dodawania, edycji i monitorowania własnych ofert.

Użytkownik Tablica.pl może dodawać oferty innych użytkowników do „obserwowanych”, przeglądać odpowiedzi na ogłoszenia swoje i innych. Strona umożliwia również dostęp do archiwum zamieszczanych ofert.

Tablica.pl z Grupą Allegro

Serwis Tablica.pl jest zarządzany przez – Tomka Drożdżyńskiego, twórcę sukcesu portalu Wykop.pl – miejsca, gdzie gromadzone są najciekawsze newsy i wydarzenia z sieci.

Po dwóch latach Szerlok.pl zdobył uznanie użytkowników, czego efektem było wejście do czołówki rodzimych serwisów ogłoszeniowych. W tak krótkim czasie firma ma już na swym koncie ok. 1,5 mln unikalnych użytkowników przybywających w skali miesiąca. Obecnie na Tablica.pl znajduje się ponad 170 tys. aktualnych ogłoszeń.

Sukces jaki odniósł serwis Szerlok.pl sprawił, że partnerstwem z firmą zainteresowała się Grupa Allegro. Dla tej ostatniej dynamicznie rozwijająca się platforma z lokalnymi ofertami handlowymi stanowi naturalne uzupełnienie działalności. Szerlok.pl funkcjonuje w strukturach Grupy Allegro od początku 2010 roku, dzięki czemu uzyskał dodatkowe możliwości rozwoju oferowanych przez siebie usług. Co więcej, serwis – obecnie jako Tablica.pl – rozwija swoją działalność również w innych regionach świata zarządzając bliźniaczymi projektami m.in. w Czechach, Słowacji, Rosji, Bułgarii czy RPA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu