Skylogic i skyDSL Global podpisują umowę na świadczenie usług szerokopasmowych dla klientów indywidualnych za pośrednictwem satelity KA-SAT Eutelsat

Skylogic, spółka zależna Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL), realizująca usługi szerokopasmowe oraz skyDSL Global GmbH, europejski pionier satelitarnych usług internetowych ogłosiły w dniu dzisiejszym przedłużenie partnerstwa poprzez podpisanie wstępnego pięcioletniego kontraktu o wartości 3 milionów €. Kontrakt umożliwia skyDSL sprzedaż usługi nowej generacji Tooway™, o wysokiej przepustowości. Usługa jest świadczona za pośrednictwem satelity KA-SAT.

Wprowadzając na rynek markę skyDSL2+, skyDSL będzie oferować konsumentom i małym przedsiębiorstwom prędkość pobierania do 10 Mbps oraz prędkość przesyłu do 4 Mbps. skyDSL2+ będzie dostępna od połowy 2011 roku, wraz z rozpoczęciem działalności komercyjnej satelity KA-SAT. Usługa będzie realizowana w skali międzynarodowej w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Irlandii.

Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w dostarczaniu satelitarnego dostępu do Internetu użytkownikom znajdującym się poza zasięgiem sieci naziemnych, skyDSL zbudował europejską sieć sprzedaży i stworzył regularnie rozwijające się portfolio usług szerokopasmowych dla konsumentów i małych przedsiębiorstw.

Jan Hesse, dyrektor zarządzający skyDSL Global GmbH, skomentował podpisanie nowej umowy: „Jesteśmy dumni, mogąc poszerzyć naszą współpracę ze Skylogic i podnieść poziom naszej wydajności dzięki usłudze szerokopasmowej nowej generacji, która jest możliwa do realizacji za pośrednictwem infrastruktury satelitarnej KA-SAT. Przyjmujemy z zadowoleniem przejście Eutelsatu na satelitę o wysokiej przepustowości, które wzmacnia pozycję Internetu satelitarnego. skyDSL już rozpoczęła działania przedsprzedażowe i jesteśmy zdeterminowani, by przyczynić się do zakończenia cyfrowego podziału na europejskich rynkach poprzez świadczenie usług w rozsądnych cenach”.

Arduino Patacchini, członek zarządu Skylogic stwierdził: „Wybór naszej technologii dokonany przez skyDSL Global pozwala nam, jako doświadczonemu dostawcy satelitarnych usług internetowych, wzmocnić zaufanie w potencjał satelity KA-SAT przejawiający się w dostarczaniu nowatorskich szerokopasmowych rozwiązań dla konsumentów i przedsiębiorstw. Spodziewamy się kontynuowania współpracy, by użytkownicy znajdujący się poza zasięgiem infrastruktury naziemnej nie byli odsunięci od żadnych korzyści związanych z użytkowaniem usług szerokopasmowych”.

Satelita KA-SAT o całkowitej pojemności większej niż 70 Gbps, umieszczony na orbicie w grudniu 2010, rozpocznie nową erę usług świadczonych w konkurencyjnych cenach dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w całej Europie, a także w basenie Morza Śródziemnego. KA-SAT korzysta z nowej technologii bezprzewodowego łącza dwudrożnego o wiązce punktowej pasma Ka, która znacząco obniża koszt dostępu do Internetu za pośrednictwem pasma szerokiego o wysokiej prędkości. Kompletna infrastruktura KA-SAT, obejmująca satelitę oraz osiem bram sieciowych rozmieszczonych w Europie i połączonych z Internetem poprzez pierścień szkieletu sieci, rozpocznie działalność komercyjną w połowie roku 2011.

Wyposażenie użytkownika usługi Tooway™ składa się z niewielkiej anteny satelitarnej oraz modemu podłączonego do PC przez Ethernet i daje natychmiastowy dostęp do Internetu po przeprowadzeniu prostej instalacji. Usługa może również obejmować transmisję głosu za pomocą IP, a także transmisję telewizji typu Direct-To-Home.

Usługa Tooway™ jest świadczona w całej Europie poprzez sieć certyfikowanych dystrybutorów, którzy tworzą elastyczne oferty w ramach pakietów dla osób pracujących w domu i przedsiębiorstw, w celu dostosowania prędkości, pojemności i ceny do potrzeb miejscowych rynków.

Aby uzyskać więcej informacji, proszę odwiedzić: www.tooway.com, www.skydsl.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu