Sklep redcoon teraz w grupie Media-Saturn Holding

Grupa Media-Saturn przejęła redcoon, jeden z wiodących sklepów internetowych z elektroniką użytkową w Europie. Zostało to potwierdzone 30 marca umową w Aschaffenburgu (Niemcy), gdzie firma ma swoją centralę.

Firma redcoon, jako niezależna filia holdingu Media-Saturn, nie zmienia swojej strategii cenowej i w przyszłości nadal będzie koncentrować się na – pikantnych cenach, szybkiej dostawie i zadowoleniu klienta – zaznacza Reiner Heckel, założyciel i szef redcoon.

Po wydaniu zgody przez Federalny Urząd Antymonopolowy Bundeskartelamt redcoon będzie działał wspólnie z Media-Saturn, ale pozostanie aktywny wyłącznie w segmencie online. Główną siedzibą firmy jak dotychczas będzie Aschaffenburg. Jako niezależna filia grupy Media-Saturn będzie nadal kierowana przez Reinera Heckel`a, który będzie wspólnikiem, ale i konkurentem dla Media Markt i Saturn.

Reiner Heckel: – Od początku naszych rozmów z Media-Saturn kładliśmy duży nacisk na to, aby nasza odnosząca ogromny sukces strategia pozostała bez zmian, a prowadzona przez nas działalność była w pełni niezależna. Dla klientów redcoon oznacza to, że w przyszłości nadal mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny, szybką dostawę i profesjonalną obsługę klienta.

Firma redcoon została założona w 2003 r. w Achaffenburgu (Niemcy) i dziś prowadzi działalność w 10 krajach Europy, w tym od 2008 r. w Polsce. Zajmuje się sprzedażą ponad 24 000 różnych produktów z takich branż jak elektronika użytkowa, komputery i notebooki, sprzęt AGD, foto, telekomunikacja, elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe, sport i fitness, instrumenty muzyczne, różnego rodzaju akcesoria, jak i książek (dostępne obecnie wyłącznie w Niemczech ale wkrótce także w Polsce) .

Stworzona przez Reinera Heckel`a strategia firmy skoncentrowana jest na szybkim rozwoju biznesu. Dziś redcoon posiada ponad 3 miliony klientów i w związku z przewidywanym na rok rozliczeniowy 2010/2011 obrotem w wysokości 402 milionów Euro należy do wiodących sklepów internetowych z elektroniką. W redcoon zatrudnionych jest obecnie 485 pracowników, w tym ok. 70 w Polsce.

Sukces firmy bazuje na korzystnych cenach i obsłudze, która nie ma sobie równych. Liczni klienci w Europie wykorzystują możliwość składania zamówień 24 h na dobę, jak i zasięgania informacji przez czat. Polski redcoon systematycznie wzmacnia swoją pozycję na rynku e-commerce i w dwa lata od wejścia polskiego debiutu zajmuje już 3. pozycję wśrod sklepów internetowych w kategorii „Foto, RTV, AGD” wg rankingu Internet Standard „e-commerce 2010”. Poza wysoką dostępnością , sprawną realizacją zamówień do unikalnych cech sprzedaży redcoon należy ogromny asortyment. Online dostępnych jest około 24 tysiące modeli , a ponad 400 tys. produktów znajduje się w magazynie.

– Przez wejście do grupy Media-Saturn jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani na przyszłość w handlu internetowym oraz dalszy rozwój – wyjaśnia Magdalena Zomrowska, prezes redcoon Polska

– Widzimy w tym również różnorodny potencjał synergiczny, z którego chcemy skorzystać i sprawić, aby zyskali na tym przede wszystkim nasi klienci. – dodaje Reiner Heckel, szef redcoon.

Dr Rolf Hagemann, CFO holdingu Media-Saturn i zastępca prezesa firmy: – redcoon zdobył uznanie swoją strategią dotyczącą rynku oraz klientów. Firma pasowała idealnie do portfolio Media-Saturn. Przez kupno otrzymamy wstęp do segmentu Pureplayers w Niemczech i 9 innych krajach Europy. Firma jest stabilnym i niezawodnym graczem w handlu internetowym i w przyszłości będzie uzupełniać aktywność online naszych marek Media Markt i Saturn w jedną całość. Tym samym oznacza to, że redcoon jest istotną częścią naszej strategii online.

www.redcoon.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu