Przejdź do treści

M4B S.A. planuje debiut na rynku NewConnect w kwietniu br.

M4B S.A. – wyspecjalizowana spółka z branży IT – poinformowała, iż Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podjął uchwałę o wprowadzeniu akcji serii B, C i D do obrotu na rynku NewConnect.

Firma planuje debiut na pierwszą połowę kwietnia br. Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji, z której M4B S.A. pozyskała 700 tys. złotych. Środki te zostały przeznaczone na rozwój autorskiego projektu z branży Digital Signage: WAVE Multimedia Everywhere. Jest to oprogramowanie przeznaczone do zarządzania rozległą siecią ekranów za pośrednictwem internetu.

„Wkrótce M4B S.A. znajdzie się w gronie spółek publicznych notowanych na NewConnect. Obecnie znajdujemy się w trakcie przygotowań formalnych, poznajemy obowiązki emitentów rynku NewConnect. Jest to dla nas ogromnie ważne wydarzenie, dlatego chcemy się dobrze przygotować. Branża, w której działamy w Polsce jest nadal młoda. Digital Signage jest przyszłością reklamy i marketingu, bowiem otworzyła nowe możliwości wykorzystania powierzchni w sklepach, aptekach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, hotelach oraz wielu innych miejscach. Rynek usług, w którym działamy jest perspektywiczny i dynamiczny, co przekłada się na wartość naszych przychodów, która w 2010 r. wyniosła 3,8 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 193 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego. Mamy nadzieję, że podobna dynamika utrzyma się w kolejnych latach tak, abyśmy mogli stopniowo poprawiać nasze wyniki finansowe i budować większą wartość firmy, głównie z myślą o naszych Inwestorach i akcjonariuszach.” – mówi Jarosław Leśniewski, Prezes Zarządu M4B S.A.

Fundusze unijne

M4B S.A. jest jedną z tych spółek, które wiedzą gdzie i jak sięgać po kapitał na rozwój firmy. Spółka podpisała umowy na dofinansowanie unijne do dwóch projektów: działanie 3.3 ”Rozwój spółki poprzez wejście na rynek NewConnect” a także „Paszport do eksportu”.