Linie Finncomm rozpoczęły loty z Gdańska do Helsinek

Pierwszy samolot linii lotniczych Finncomm na trasie Gdańsk-Helsinki wystartował dziś z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy. Nowe, całoroczne połączenie pomiędzy Gdańskiem a Helsinkami będzie obsługiwane codziennie przez Finncomm we współpracy z flagowym fińskim przewoźnikiem – liniami Finnair.

Gdańsk jest obecnie szóstym miastem w Europie, do którego operuje Finncomm. Nowe loty połączą północną Polskę nie tylko z Finlandią, ale także z rozległą siecią krajowych i międzynarodowych tras Finnair.

Samoloty linii Finncomm obsługują obecnie 16 miast w Finlandii oraz, oprócz Gdańska, również Norrköping w Szwecji, Stuttgart, Tallin, Rygę, Wilno i Bukareszt.

1 Finncomm, Juhani Pakari„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się nam wprowadzić do naszej oferty loty do Trójmiasta, umożliwiając zarówno fińskim, jak i międzynarodowym pasażerom podróżującym przez Helsinki wizytę w tej pięknej, tętniącej życiem części Polski w celach wypoczynkowych i biznesowych” – powiedział Juhani Pakari, Prezes linii Finncomm podczas wizyty w Gdańsku w związku z otwieranym połączeniem. „Pasażerowie z północy Polski będą mieli także dogodniejszy dostęp do wielu miast w Azji i Skandynawii, które obsługują linie Finnair”.

Linie Finncomm współpracują z Finnair od 1998 roku. Dzięki tzw. code-sharing (porozumieniu o wspólnych lotach) istnieje możliwość wystawienia jednego biletu na loty Finncomm i Finnair, co ułatwia pasażerom odprawę. Rozkłady lotów są skoordynowane w taki sposób, aby pasażerowie Finncomm mieli jak najlepszy dostęp do międzynarodowej sieci tras flagowego fińskiego przewoźnika.

Trasa Gdańsk-Helsinki jest obsługiwana przez nowoczesne samoloty linii Finncomm ATR 72-500, których średni wiek wynosi około dwóch lat.

„Modele z serii 500 prezentują najnowocześniejszą technologię lotnictwa stosowaną obecnie w produkcji. Szerokość foteli w samolotach ATR jest taka sama jak w Boeingu 737, a komfort podróży w modelach z serii 500 jest porównywalny z lotem pasażerskim odrzutowcem o podobnych rozmiarach” – wyjaśnił Pakari. „Samoloty ATR są uważane za najefektywniejsze w ich kategorii pod względem zużycia paliwa, co oznacza niskie poziomy emisji oraz utrzymanie rozsądnych cen biletów” – dodał.

Samoloty linii Finncomm wylatują z Gdańska o 11.15 w poniedziałki, środy i soboty oraz o 18.10 we wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Loty z Helsinek do Gdańska odbywają się o 09.45 w poniedziałki, środy i soboty oraz o 16.40 w pozostałe dni.

Bilety można nabyć na stronie internetowej Finncomm: www.fc.fi, na stronie: www.finnair.fi lub w biurach podróży, a ceny w jedną stronę na trasie Gdańsk-Helsinki zaczynają się od 69 euro.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu