Jeronimo Martins Dystrybucja rozszerza współpracę z Comarch

Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci sklepów Biedronka oraz Comarch rozszerzają dotychczasową współpracę w zakresie elektronicznej wymiany dokumentów. Firmy podpisały kontrakt na wdrożenie i obsługę najnowszej wersji pakietu Comarch ECOD 2.0.

Umowa została podpisana na sześć lat, a jej bardzo istotnym aspektem jest ekologiczne podejście do środowiska. Gdyby przeliczyć, ile dokumentów elektronicznych wymieni JMD przez Platformę Comarch ECOD, to okazuje się, że zostanie uratowanych około 4 tysięcy drzew, a więc blisko 5000m2 lasu. Tyle drzew trzeba by ściąć, gdyby dokumenty elektroniczne miały zastąpić tradycyjny papier.

Wprowadzenie nowej wersji rozwiązania Comarch ECOD, wspierającego e-fakturę, usprawni zarządzanie dokumentami elektronicznymi i przyniesie JMD wiele korzyści biznesowych. Umożliwi m.in. magazynowanie każdego dokumentu, jego podgląd, szybkie wyszukiwanie, rejestrowanie każdej operacji na dokumencie oraz dostęp drogą elektroniczną dla Urzędu Skarbowego, co znacząco przyczyni się do optymalizacji wydajności pracy. W szerszym wymiarze to także skrócenie kolejek na poczcie oraz zaoszczędzenie związanego z tym czasu.

– Łączymy nowoczesne, ekonomiczne zarządzanie dokumentami z ekologią – podkreśla Wojciech Józefowski, Dyrektor ds. IT JMD. – Dziś można z powodzeniem ograniczyć do minimum liczbę papierowych wydruków, wprowadzając w firmach nowoczesne systemy informatyczne. Jednym z filarów naszej filozofii działania jest bycie godnym zaufania członkiem środowiska naturalnego – umowa z Comarchem potwierdza, że nie poprzestajemy na deklaracjach.

Jeronimo Martins Dystrybucja od wielu lat angażuje się w propagowanie postaw przyjaznych środowisku, m.in. w zakresie promowania recyclingu czy oszczędności surowców naturalnych. W ponad 1600 sklepach Biedronki w całym kraju prowadzona jest segregacja odpadów. Sukcesywnie wprowadzane jest energooszczędne oświetlenie.

– Jeronimo Martins Distribution korzysta z Platformy Comarch ECOD od 2003 roku, fakt podpisania tak znaczącej umowy bardzo nas cieszy, bowiem rozszerzenie współpracy jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez Comarch – podkreśla Sławomir Sajak, dyrektor handlowy Sektora Usługi, Comarch.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu