Gant pozyskał finansowanie na kolejny etap projektu w Opolu

Gant podpisał z BRE Bankiem Hipotecznym umowę kredytową o wartości 19,6 mln PLN. Środki z kredytu mają być wykorzystane na budowę kolejnego etapu osiedla „Przylesie” w Opolu. Budowę pierwszych budynków II etapu Gant rozpoczął ze środków własnych jeszcze w czerwcu 2010 r. Obecnie rusza budowa kolejnych budynków.

Po okresie zimowym i uzyskaniu finansowania bankowego, budowa 124 mieszkań idzie „pełną parą”. Osiedle „Przylesie” w Opolu to chroniony całą dobę, monitorowany,  w całości ogrodzony, kompleks 300 mieszkań (docelowo). Z I etapu pozostało do sprzedania tylko kilka, ze 176 mieszkań. W ofercie Ganta są już 52 mieszkania w obecnie powstających budynkach. W ciągu najbliższego miesiąca do oferty trafią kolejne mieszkania z nabierającego tempa projektu.

Układ urbanistyczny osiedla podkreśla wewnętrzną aranżację przestrzeni zielonych, tak potrzebnych na obszarach miejskich. Architekturę osiedla charakteryzuje harmonia i elegancja formy, którą dodatkowo eksponują szlachetne materiały wykończeniowe.

Na szczególną uwagę zasługują tu duże tarasy i balkony pozwalające na przeniesienie funkcji mieszkalnej z zamkniętych części mieszkań na zewnątrz. Funkcjonalność mieszkań zadowoli nawet najwybredniejszych klientów. Przemyślane rozwiązania, elastyczność aranżacji  i odpowiednia ekspozycja światła dziennego to atuty każdego mieszkania. Wszystkie lokale mieszkalne będą wyposażone  w nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne oraz sieć kablową. Pod każdym budynkiem zaprojektowano garaż podziemny z miejscami parkingowymi.

Inwestycja „Osiedle Przylesie” jest zlokalizowana w spokojnej i cichej dzielnicy Opola – miasta charakteryzującego się niepowtarzalną atmosferą.  Do długich spacerów zachęcają alejki wzdłuż nadodrzańskich wałów, którymi można dojść do najpiękniejszego opolskiego parku na Wyspie Bolko. Tam też znajduje się Opolski Ogród Zoologiczny, oaza spokoju i relaksu w centrum miasta, z blisko 80 letnią historią. W pobliżu osiedla znajduje się Muzeum Wsi Opolskiej, jedyne muzeum na wolnym powietrzu w województwie opolskim i jedno z czterech tego typu, położonych w historycznych granicach Śląska.

W sąsiedztwie „Osiedla Przylesie” znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły średnie, kościół oraz sklepy spożywcze, a także największe centrum handlowe na Opolszczyźnie – Karolinka.

Więcej o inwestycji na stronie www.gant.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu