Akcje Partexu jeszcze nie dla Doellkena

Termin zakończenia negocjacji o przejęciu pakietu akcji Partex S.A. przez Doellken Sp. z o.o. został wydłużony. Jak zapowiedział Artur Woźniak z Zarządu notowanej na Newconnect spółki, rozmowy zakończą się do końca maja.

Jak powiedział Artur Woźniak z Zarządu Partex S.A. przedłużające się negocjacje to w biznesie nic nowego i takie sytuacje się zdarzają. Postanowiliśmy z naszymi partnerami z Doellkena, że do końca maja musimy zakończyć negocjacje i tym się kierujemy. Cały czas podkreślam jednak, że wejście do akcjonariatu takiego dużego podmiotu jak Doellken, to dla nas bardzo ważna sprawa. To światowy potentat wśród producentów listew i materiałów przypodłogowych, działający na całym świecie. Współpraca z nimi nie tylko zwiększyłaby naszą konkurencyjność na rynku krajowym, ale otworzyłaby możliwości zaistnienia na rynkach zagranicznych – zakończył wiceprezes notowanej na Newconnect spółki.

Warto podkreślić, że od początku tego roku Partex podpisał trzy umowy dystrybucyjne, których wartość obrotu szacowana jest na 5 mln zł. Przede wszystkim to są bardzo korzystne umowy. Pozwolą one naszej spółce poszerzyć asortyment towarów. Wynegocjowaliśmy również dobre warunki współpracy, co przełoży się także na wyniki tegoroczne – powiedział Artur Woźniak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu