Ricoh w gronie najbardziej etycznych przedsiębiorstw

Ricoh, firma specjalizująca się w rozwiązaniach biurowych, usługach zarządzania dokumentami oraz druku produkcyjnego została po raz trzeci z rzędu uznana za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie. 

Kolejny raz firma Ricoh została uhonorowana za działania wykraczające poza przyjęte normy, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i ciągłe motywowanie konkurentów do stosowania dobrych praktyk. Firma Ricoh utrzymała swoje miejsce na liście, wypracowane poprzez wprowadzanie inicjatyw biznesowych, kluczowych dla sukcesu firmy oraz podnoszenie poprzeczki etycznych standardów w branży.

„Dzięki przemyślanej strukturze korporacyjnej i biznesowej Ricoh może odpowiedzialnie reagować na zmiany zachodzące na świecie. Rola korporacji i każdego z jej pracowników w zapewnieniu takich produktów i usług, które w pełni satysfakcjonują naszych klientów na całym świecie jest nie do przecenienia” – powiedział Mariko Azuma, General Manager Biura CSR.

Instytut Ethisphere zbadał tysiące przedsiębiorstw oceniając rekordową liczbę aplikacji przy zastosowaniu metody wieloetapowej analizy. Wybrano 110 firm, reprezentujących 38 różnych branż w tegorocznym rankingu najbardziej etycznych przedsiębiorstw świata. „Przedsiębiorstwa dążą do utrzymania przewagi konkurencyjnej. Przestrzeganie zasad etycznych może im to umożliwić, może zapewnić im lepsze wyniki. Ricoh wie, jak dużą rolę takie praktyki odgrywają w tworzeniu pozytywnego wizerunku firmy, który jest jedną z jej największych zalet” – mówi Alex Brigham, dyrektor wykonawczy Instytutu Ethisphere – „Z roku na rok rywalizacja jest coraz ostrzejsza. W tym roku liczba organizacji ubiegających się o ten zaszczytny tytuł była rekordowa. Instytut Ethisphere gratuluje firmie Ricoh utrzymania miejsca w rankingu.”

Spośród tysięcy przedsiębiorstw eksperci Instytutu Ethisphere nagrodzili te, które w ciągu ostatniego roku wyróżniały się działaniami w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, nadzorem korporacyjnym, innowacyjnością, pozycją lidera w branży. Analizowano także dotychczasową działalność firm pod względem prawnym i nadzorczym, ich reputację, sprawność systemów wewnętrznych oraz politykę zrównoważonego rozwoju.

Pełna lista laureatów rankingu World’s Most Ethical Companies 2011 jest dostępna na stronie http://ethisphere.com/worlds-most-ethical-companies-rankings/.

źródło/autor: Ricoh

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu