Niższe marże i 100% LTV w kredytach mieszkaniowych Polbanku

Polbank EFG wprowadził zmiany w ofercie kredytów hipotecznych w euro i złotych. Zmiany objęły najważniejsze parametry kredytów. Bank obniżył marże i wprowadził finansowanie 100% wartości nieruchomości. Przedłużona została też promocja „3×0” zwalniająca klientów z dodatkowych kosztów związanych z podpisaniem umowy kredytowej.

Marże kredytów hipotecznych zostały obniżone w ofercie w euro i złotych. Zmiany od 0,2 do 0,7 punktu procentowego objęły wszystkie przedziały kwot kredytu i wartości wkładu własnego. Dodatkowo Polbank EFG oferuje klientom trzy możliwości obniżenia marży od wartości z podstawowej tabeli oprocentowania.

  • Obniżkę o 1,5 punktu procentowego dla klientów, którzy skorzystają z Pakietu Bezpiecznego. W ramach pakietu klient deklaruje regularne przelewanie wynagrodzenia, aktywne korzystanie rachunku osobistego (minimum 3 transakcje kartą debetową miesięcznie) oraz ubezpieczenie na życie i nieruchomości poprzez ubezpieczenie grupowe oferowane w Polbanku.
  • Obniżkę o 1,2 punktu procentowego dla klientów, którzy skorzystają z Pakietu Swobodnego. W ramach pakietu klient deklaruje regularne przelewanie wynagrodzenia, aktywne korzystanie z rachunku osobistego oraz Prestiżowej Karty Kredytowej – minimum 3 transakcje miesięcznie kartą debetową i kredytową.
  • Obniżkę o 1 punkt procentowy dla klientów, którzy zadeklarują regularne przelewanie wynagrodzenia, świadczenia lub przychodów na rachunek w Polbanku.

W efekcie można uzyskać marżę już od 1,2% dla PLN oraz od 1,3% dla EUR.

W nowej ofercie Polbank EFG maksymalna wartość wskaźnika LTV wynosi 100% dla kredytów mieszkaniowych i refinansowych w euro i złotych. Maksymalna kwota kredytu bez wkładu własnego to 1 mln zł. Oferta dotycząca wskaźnika LTV obowiązuje wszystkich klientów, którzy złożyli wniosek kredytowy od 28 marca 2011 r. oraz wszystkich wniosków o kredyt hipoteczny indeksowany do EUR złożonych wcześniej i będących w trakcie weryfikacji.

Dodatkowo do 15 maja 2011 r. przedłużona została promocja „3×0”. W ramach promocji klienci zwolnieni są z dodatkowych kosztów związanych z udzieleniem kredytu. Trzy obszary promocji obejmują:

  • 0% prowizji od udzielenia kredytu,
  • 0% prowizji od wcześniejszej spłaty kredytu,
  • brak opłaty za czynności związane z wyceną nieruchomości.

 

Tomasz Gryn, dyrektor obszaru kredytów hipotecznych w Polbanku, komentując zmiany w ofercie, zwrócił uwagę na pozytywne prognozy płynące od analityków rynku nieruchomości. – Sytuacja makroekonomiczna jest stabilna na tle innych rynków. W długim okresie spodziewamy się stabilnego wzrostu potrzeb mieszkaniowych i zwiększonego zainteresowania kredytami hipotecznymi. Bezpieczeństwo i pozytywne prognozy na przyszłość są istotnymi czynnikami wpływającymi dodatnio na rynek mieszkaniowy. – powiedział Tomasz Gryn.

Duży wachlarz produktów hipotecznych w Polbanku umożliwia wybór kredytu najlepiej dopasowanego do potrzeb klienta. Kredyt hipoteczny w Polbanku jest elastyczny, dzięki czemu można dostosowywać wysokość miesięcznych rat wedle uznania. W ciągu roku możliwe jest zawieszenie spłaty jednej raty oraz zmniejszenie lub zwiększenie sześciu rat w zakresie od 50 do 200 procent kwoty bazowej. Oferta kredytowa uwzględnia produkty dostępne w walutach: PLN, CHF, EUR. Polbank EFG zajmuje 8. pozycję w Polsce pod względem udzielonych kredytów detalicznych.

źródło/autor: Polbank EFG

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu