Wystawa motocykli Harley-Davidson w Galerii Victoria

W dniach 31 marca – 9 kwietnia 2011 r. w Galerii Victoria w Wałbrzychu odbędzie się wystawa jedynej w Polsce kolekcji zabytkowych motocykli Harley-Davidson, której właścicielem jest Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

W skład kolekcji wchodzą motocykle wyprodukowane w latach 1928-1984, które zostały pieczołowicie odrestaurowane i są nadal sprawne technicznie. W ramach ekspozycji zostanie zaprezentowanych siedem zabytkowych modeli motocykli Harley-Davidson oraz jeden marki Indian, które doskonale ukazują rozwój branży motocyklowej na przestrzeni XX wieku. Zabytkowe pojazdy będzie można oglądać w rotundzie Galerii Victoria do 9 kwietnia 2011 r.

„Wystawa motocykli Harley-Davidson została zorganizowana przede wszystkim z myślą o panach. Najstarszym i najciekawszym modelem, który zostanie zaprezentowany jest motocykl Harley-Davidson Model B z 1928 r., a najmłodszym model HD XR1000 z 1984 r.” – powiedział Tomasz Waszkiewicz, dyrektor ds. operacyjnych i marketingu Galerii Victoria. „Serdecznie zachęcam wszystkich panów odwiedzających Galerię Victoria do obejrzenia przygotowanej we współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku wystawy legendarnych motocykli Harley-Davidson”.

Historia marki Harley-Davidson rozpoczęła się w 1903 roku w Milwaukee, w stanie Wisconsin, kiedy to William S. Harley i Arthur Davidson skonstruowali pierwszy motocykl przeznaczony do sprzedaży. Dziś Harley-Davidson to kultowa marka legendarnych motocykli, która dla wielu stanowi symbol wolności i prawdziwej przygody. Od początku swego istnienia marka ta przyciągała miłośników niepokornego stylu życia, stanowiąc odskocznię od codzienności oraz sposób na samorealizację. Harley-Davidson na całym świecie postrzegany jest nie tylko jako styl życia, ale wręcz stan umysłu, który pozwala na patrzenie na świat poprzez pryzmat niezależności.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu