TETA to teraz UNIT4 TETA

TETA, która w zeszłym roku dołączyła do holenderskiej grupy kapitałowej UNIT4, przechodzi proces zmiany nazwy i wizerunku, stając się UNIT4 TETA.

Według ostatniego raportu firmy badawczej IDC, TETA pozostaje w pierwszej piątce dostawców systemów do zarządzania przedsiębiorstwem w Polsce. Jednak jej pozycja w rankingach może się jeszcze podnieść, biorąc pod uwagę aktualne perspektywy rozwoju spółki i jej plany inwestycyjne.

W 2010 roku TETA dołączyła do holenderskiej grupy kapitałowej UNIT4 i obecnie przechodzi proces dostosowania do jej globalnych standardów. Wraz z końcem marca zmieniona zostaje nazwa spółki – do dotychczasowej, dodana zostanie nazwa grupy kapitałowej, tworząc UNIT4 TETA. Za tą zmianą idzie także modyfikacja systemu identyfikacji wizualnej, kreującej nowy, odświeżony wizerunek firmy. UNIT4 TETA przedstawia także nową filozofię – Embracing change – będącą obietnicą technologicznego wsparcia przedsiębiorstw w procesie zmian, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym umożliwią szybkie i skuteczne wykorzystanie nowych warunków do dalszego rozwoju.

Zmiany wizualnej tożsamości znajdą też odzwierciedlenie w spółkach zależnych UNIT4 TETA tj. TETA HR Center (zmiana na UNIT4 TETA HR Center), Pyton Management (zmiana na UINIT4 Software Engineering) oraz nowej spółce UNIT4 TETA BI Center.

Nowy wizerunek to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju firmy. Stajemy się częścią globalnej rodziny. Dołączenie do grupy UNIT4 pozwoli firmie być bardziej konkurencyjną w zakresie większych transakcji, dalszych inwestycji w nowe produkty i aktywniejszego zaangażowania w proces konsolidacji rynków – mówi Jerzy Krawczyk, Prezes Zarządu UNIT4 TETA.

Na pozytywną ocenę przyszłościowych planów UNIT4 TETA wpływa również fakt, że w wyniku dołączenia do globalnej spółki, firma mogła zwiększyć nakłady na nowoczesne rozwiązania technologiczne. UNIT4 TETA w dalszym ciągu będzie inwestować w rozwój swojego wiodącego produktu klasy ERP TETA Constellation, jednocześnie pracując nad stworzeniem nowej wersji systemu, opartej na platformie internetowej.

Do działań priorytetowych w najbliższych latach należy dalsze usprawnianie funkcjonalności TETA Constellation tak, żeby system jeszcze lepiej zaspokajał potrzeby naszych obecnych i przyszłych klientów. Oczywiście planujemy też prace nad zupełnie nowymi aplikacjami. Dzięki temu, że UNIT4 pozostawia nam szeroką autonomię, mamy duże pole do popisu – dodaje Jerzy Krawczyk.

źródło/autor: UNIT4 TETA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu