Nie daj się zaskoczyć – konferencja ICAN Institute „Liderzy o przyszłości”

Najważniejsze siły kształtujące krajobraz biznesowy w nadchodzących latach, wyzwania, jakie stawiają przed sobą prezesi czołowych firm, zmiana strategii przedsiębiorstw i modelu przywództwa – to tylko niektóre zagadnienia, jakie zostaną poruszone podczas konferencji „Liderzy o przyszłości” organizowanej przez ICAN Institute, wydawcę Harvard Business Review Polska.

Partnerem głównym konferencji, która odbędzie się 30 marca w Warszawie, jest sieć telefonii komórkowej Plus.

Spotkanie stanowić będzie nawiązanie do projektu Harvard Business Review z początku roku, w ramach którego 24 liderów światowego biznesu i zarządzania, zostało poproszonych o zaprezentowanie celów, które zamierzają zrealizować w 2011 r. Ich plany – od rewolucyjnych zmian w teorii ekonomii, po poprawę jakości rozmów w Internecie – stały się inspiracją dla polskich przedsiębiorców. Podczas najbliższej konferencji to właśnie oni – liderzy innowacyjnych organizacji, którzy w ostatnich latach odnieśli spektakularne sukcesy w biznesie – będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Prelegentami wydarzenia organizowanego przez ICAN Institute będą m.in. Bogusława Matuszewska (Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. IT i Sprzedaży w spółce Polkomtel, właściciel sieci Plus), Tomasz Klekowski (Dyrektor regionalny Intela w Europie Centralnej i Wschodniej), Borys Stokalski (Wiceprezes Zarządu firmy Infovide-Matrix) oraz Olga Grygier (Prezes PwC w Polsce).

Goście wymieniać będą między sobą obserwacje dotyczące dotychczasowej działalności i prognozy na temat wyzwań, jakich mogą spodziewać się w najbliższych latach. Odpowiedzą na pytania, jakie najważniejsze siły będą kształtować krajobraz biznesowy w nadchodzących latach oraz które z nich będą kluczowe dla polskich firm. Dyskusja dotyczyć będzie również oczekiwanych zmian w strategii firmy i modelu przywództwa, a także sposobu, w jaki zmiany te powinny wpłynąć na indywidualne wybory i ścieżki kariery menedżerów. Poszczególne wystąpienia będą przygotowane zgodnie z koncepcją TED (Technology, Entertainment, Design), opartej na przygotowaniu krótkich, ale bardzo konkretnych i inspirujących prezentacji.

Dodatkowo, w trakcie konferencji, organizator zaprezentuje dwa filmy zarejestrowane w marcu 2011 r. przez Harvard Business Review Polska podczas poprzednich spotkań z udziałem ekspertów z obszaru zarządzania – prof. Andrew McAfee z MIT Sloan School of Management oraz Markiem Gottfredsonem, autorem książki Breakthrough Imperative i partnerem firmy Bain & Company. Spotkanie zakończy się otwartą debatą redakcyjną pt. „Skuteczne przywództwo w ‘płaskich’ organizacjach”.

Konferencja „Liderzy o przyszłości” odbędzie się 30 marca 2011 br. w Hotelu Hyatt w Warszawie. To kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń organizowanych przez ICAN Institute oraz Harvard Business Review Polska dotyczących zagadnień kluczowych z punktu widzenia polskich firm oraz menedżerów. Dostarczają one najnowszej wiedzy i idei, które inspirują do wdrażania rozwiązań zwiększających efektywność i budujących wartość firmy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu