Microsoft wśród najbardziej etycznych spółek świata

Firma Microsoft zajęła drugie miejsce w kategorii najbardziej etycznych spółek świata tworzących oprogramowanie. Zestawienie przygotował instytut Ethisphere i opublikował w raporcie „Najbardziej etyczne spółki świata”. Znalazło się w nim 110 przedsiębiorstw sklasyfikowanych w 38 kategoriach.

Raport instytutu Ethisphere wyróżnia te przedsiębiorstwa, które kierują się etyką w swoich działaniach. Firmy te muszą jednocześnie postępować zgodnie z myślą przewodnią instytutu, która brzmi: „Dobro. Mądrość. Biznes. Dochód.”

W tym roku raport „Najbardziej etyczne spółki świata” wymienia 110 przedsiębiorstw, z których 36 znalazło się w zestawieniu po raz pierwszy. Firma Microsoft znalazła się na drugim miejscu w kategorii spółek informatycznych tworzących oprogramowanie, ustępując jedynie firmie Adobe Systems. Na pozostałych miejscach pierwszej piątki znalazły się Salesforce.com, Symantec Corporation oraz Teradata Corporation.

„To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w tym zestawieniu,” – powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. – „Misja naszej firmy jasno określa kierunek działań Microsoft: jest to między innymi  etyczne działanie we wszystkich obszarach naszej działalności w każdym miejscu na świecie, w którym funkcjonujemy. Cieszę się, że nasza aktywność i dbałość o najwyższe standardy została doceniona w tym raporcie. Naszym celem jest takie działanie, by wzrastać wraz z lokalnym społeczeństwem, w którym egzystujemy. Bez etycznego działania nie byłoby o tym mowy,” – dodaje Jacek Murawski.

Inwestowanie w etykę zawsze przynosi korzyści przedsiębiorstwom i to bez względu na sytuację rynkową. Według instytutu Ethisphere, firmy te cieszą się zdecydowanie większym zaufaniem akcjonariuszy niż spółki wchodzące w skład indeksu Standard & Poor’s 500. 

Instytut Ethisphere jest czołowym think-tankiem specjalizującym się w tworzeniu oraz szerzeniu najlepszych praktyk w zakresie etyki biznesu, odpowiedzialności społecznej firm, działań antykorupcyjnych oraz zrównoważonego rozwoju. W skład grup stowarzyszeniowych instytutu, Ethisphere Council oraz Business Ethics Leadership Alliance, wchodzi ponad 200 czołowych firm, uniwersytetów oraz instytucji.

źródło/autor: Microsoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu