Przejdź do treści

Meble drewniane – piękno na długie lata

Interesujące wzornictwo, oryginalność, komfort i funkcjonalność – to tylko niektóre z wymagań, którymi się kierujemy przy wyborze mebli do naszych mieszkań. Jednak niezależnie od indywidualnych preferencji i gustu powinniśmy pamiętać, że walory użytkowe mebli, w tym także ich trwałość, bezpośrednio zależą od jakości materiałów i klasy wykonania kolekcji.

Mebel meblowi nierówny. Najlepiej wiedzą o tym Ci z nas, którzy po kilku miesiącach użytkowania mebli przekonali się, że wygląd to nie wszystko, a „diabeł tkwi w szczegółach” …a dokładniej w jakości. Bogata oferta mebli dostępnych na rynku wbrew pozorom nie ułatwia nam wyboru – zmęczeni analizą potencjalnych możliwości, skuszeni interesującym wzornictwem decydujemy się często na zakup kolekcji, których jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. A przecież to właśnie jakość zastosowanych materiałów, sposób połączenia elementów konstrukcji, stateczność i sposób wykończenia determinują wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania mebli.

Wysoka jakość …bezcenna

Jakość mebli zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości zastosowanych materiałów. Najcenniejsze kolekcje o najwyższej jakości to meble z drewna litego lub z udziałem oklein naturalnych. Drewno – przyjemne w dotyku, niepowtarzalne z wyglądu, jako materiał naturalny jest również „przyjazne” dla człowieka, a przy tym trwałe i bezpieczne. Wie o tym firma Klose, która od lat jest wierna swojej tradycji w wyborze materiałów bazując na drewnie i jego przetworach. Naturalne surowce to jeden z walorów kolekcji tej marki – wystarczy dotknąć powierzchni mebla by poczuć, że ma się do czynienia ze szlachetną materią. Starannie wyselekcjonowane drewno to nie wszystko – przez wzgląd na bezpieczeństwo użytkowania meble wykonywane są w technologii lakierów wodnych. Dzięki zastąpieniu szkodliwych rozpuszczalników materiałami na bazie wody zawartość w nich niezdrowych substancji jest zminimalizowana. Lakiery te tworzą niepowtarzalną fakturę podkreślając oryginalny rysunek słojów drewna.

„Wytrzymałość drewna litego (np. bukowego, z racji jego gęstości) jest większa od płyty wiórowej, a okleiny naturalnej – od folii. Dlatego tak duże znaczenie dla trwałości mebli, a co za tym idzie, również bezpieczeństwa użytkowania ma jakość surowców i klasa wykonania. Warto zajrzeć pod blat stołu, obejrzeć tył szafy, czy sprawdzić wnętrze szuflady. W solidnie wykonanych meblach zarówno elementy widoczne, jak i niewidoczne z zewnątrz powinny być perfekcyjnie wykończone. Wszystkie elementy, nawet te przycięte pod kątem powinny być idealnie spasowane.” – mówi Krzysztof Wiśniewski, technolog Kolekcji Mebli Klose.

Solidne meble to również wysokiej klasy okucia gwarantujące łatwe otwieranie oraz zamykanie drzwi i szuflad. W przypadku firmy Klose są to okucia firmy Hettich – mocne i wytrzymałe. Solidne zamki baskwilowe, dzięki mocowaniu w trzech punktach, w przeciwieństwie do tradycyjnych mocowanych tylko w jednym punkcie – trudno wyłamać lub uszkodzić.

Solidne i trwałe meble to konkretne korzyści dla użytkowników. Jeśli więc chcemy by meble służyły nam bez usterek przez długie lata, przy ich wyborze uwzględnijmy nie tylko design, ale także jakość zastosowanych materiałów i sposób wykonania kolekcji.

www.klose.pl