Link4 zachęca do szukania najlepszej oferty. Nowa kampania ubezpieczyciela

Link4, lider ubezpieczeń direct, wystartował z nową kampanią reklamową skierowaną do polskich kierowców. Jej celem jest zachęcenie klientów do przeglądania ofert ubezpieczeń dostępnych na rynku w celu znalezienia tej najtańszej i najbardziej dopasowanej do własnych potrzeb.

Koncepcja kreatywna najnowszego spotu Link4 opiera się na metaforze błędnego koła, w które wpadli polscy kierowcy, korzystając od lat z usług tego samego ubezpieczyciela. Błędne koło zostało w spocie pokazane w formie ulicznego ronda, które pełni również funkcję wykresu z zaprezentowanymi wynikami badań. Przekaz najnowszej kampanii towarzystwa oparty został na wynikach badań ilościowych przeprowadzonych przez instytut badawczy Ipsos. Wynika z nich, że ponad połowa polskich kierowców po 24 roku życia mogłaby zaoszczędzić, zmieniając ubezpieczyciela. Obliczono również, że kierowcy którzy przeszli do Link4 zaoszczędzili średnio 420 złotych.

– Poprzez naszą najnowszą kampanię uświadamiany klientom, że rutynowe działanie, jakim jest systematyczne odnawianie takiej samej polisy w jednym towarzystwie, może okazać się nieopłacalne. Na konkretnych danych liczbowych pokazujemy więc, że poszukiwanie tańszych ofert ubezpieczeń to gra warta świeczki – mówi Marcin Niewiadomski, dyrektor Pionu Marketingu i członek Zarządu Link4 TU S.A.

Kampanię przygotowała Gruppa66 Ogilvy. Według Kamili Floryszak, Account Supervisor w Gruppa66 Ogilvy, przygotowanie ciekawej kampanii reklamowej opartej na danych liczbowych jest prawdziwym wyzwaniem. – Udało nam się przedstawić wyniki badań w dynamiczny i kreatywny sposób nie tracąc przy tym sensu całego przekazu, który pozostaje jasny i łatwy do zapamiętania – powiedziała Floryszak.

Nowa kampania Link4 ma charakter wizerunkowo-sprzedażowy. Spot Link4 został wyprodukowany przez Redworks, natomiast planowaniem i zakupem mediów zajął się Starcom. Spoty reklamowe, w wersjach 15- i 30-sekundowych, można oglądać w największych stacjach telewizyjnych. Kampania wspierana jest przez akcje bannerowe na stronach popularnych portali internetowych oraz kampanię linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google. Więcej na www.link4.pl.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu