Event z innej epoki

Zorganizowanie eventu firmowego wymaga wiele pracy. Aby jednak był on ciekawy, potrzebny jest dobry… pomysł. Oto dwie propozycje na event, dzięki którym zaproszeni goście zostaną pozytywnie zaskoczeni. 

Przygotowanie eventu firmowego powinniśmy zacząć od oryginalnego pomysłu, oraz motywu przewodniego imprezy. Dzięki temu, organizowana przez nas impreza będzie spójna. Pozwoli to także uniknąć połączenia podczas jednego wieczoru wykluczających się elementów. Jak wiadomo, od przybytku głowa nie boli, jednak w przypadku organizacji imprez nieprzemyślane zestawienie wielu, skądinąd atrakcyjnych, elementów może mieć zły skutek. Przykładem niech będzie impreza, na której goście ubrani w stroje wieczorowe nagle zostają zaproszeni do zabaw sprawnościowych. W takim momencie osoby te mogą poczuć zakłopotanie i niechęć do firmy. Sytuacja ta nie miałaby miejsca, gdyby event był spójnie zorganizowany, a wszystkie elementy do siebie pasowały.

Oryginalny pomysł na event to podstawa. Potem nadchodzi czas na dopasowanie wszystkich niezbędnych elementów. Tu także potrzebny jest pomysł, dzięki któremu dokonany zostanie dobór poszczególnych „narzędzi”, czyli miejsca i terminu, dekoracji, atrakcji i menu. Dopasowanie tych wszystkich elementów pozwala uniknąć przykrych niespodzianek oraz sprawi, że goście poczują sie „na miejscu”. Dlatego, jeśli chcemy zorganizować bal przebierańców, cały wieczór powinien odbywać się w tym klimacie, by goście nie poczuli się w swoich przebraniach niezręcznie. To samo dotyczy imprez na świeżym powietrzu – połączenie zabawy przy ognisku i wykwintnego menu może wzbudzić zdziwienie oraz poczucie dyskomfortu.

Oto dwa pomysły na interesujący firmowy event.

Imprezy na świeżym powietrzu cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Możliwości jest wiele, jednak spora część z nich bazuje na standardowej propozycji grilla, ogniska czy zabaw typu paintball. Z pewnością nasi goście będą się dobrze bawić, jednak niekoniecznie będą zaskoczeni. Z całą pewnością jednak niespodzianką będzie zorganizowanie „eventu z innej epoki”, w klimacie średniowiecznych biesiad i turniejów rycerskich.

W okolicy Warszawy znajduje się wiele miejsc, w których zorganizowanie imprezy tego typu jest możliwe. Jednym z nich są ruiny zamku w Czersku. Możliwe jest zorganizowanie imprezy na głównym placu zamkowym, na otwartej przestrzeni. Dodatkowe zalety to możliwość wynajęcia tematycznie dopasowanego cateringu, gdzie króluje „menu staropolskie” oraz obsługi w strojach z epoki, a także atrakcji w postaci koncertu czy mini turnieju, które z pewnością zainteresują zaproszonych. Niezapomniany efekt gwarantuje otoczenie – ruiny zamku, które nasuwają na myśl dawną świetność i przenoszą wyobraźnię gości w dalekie czasy. Dzięki tej atmosferze, spotkanie na długo pozostanie w pamięci zaproszonych.

Zorganizowanie tematycznej imprezy firmowej w stylu lat 20-stych to kolejny, ciekawy pomysł. Okres ten kojarzy się bardzo pozytywnie, z rozwojem kultury, początkami kina oraz modnymi kreacjami i wszechobecnym stylem. Impreza, której motywem przewodnim jest międzywojnie, ma szanse zadziwić zaproszonych.

Najlepszą oprawą takiego eventu są wnętrza, które doświadczyły atmosfery tamtych czasów. Nasza propozycja to sale Teatru Kamienica w Warszawie, który mieści się w ponad 100-letniej kamienicy warszawskiej. Pomysł na event opiera się w tym przypadku na stylowej formie – wnętrz, obsługi i menu. Dodatkową atrakcją może być koncert, bądź mini spektakl, podczas którego aktorzy zaprezentują najbardziej znane utwory z okresu międzywojennego. Nastrojowość miejsca, jakim jest teatr oraz zaskoczenie – gdyż organizatorzy eventów dopiero odkrywają tę przestrzeń – z pewnością pozostawią dobre wspomnienia u zaproszonych osób.

Znalezienie pomysłu na event, który byłby ciekawy, a jednocześnie nie wymagał wielkiego budżetu, jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko otworzyć się na różne możliwości, dać się zainspirować, na przykład przeszłości. Z pewnością warto włożyć odrobinę wysiłku, by móc później zaprosić gości na ciekawe wydarzenie i tym samym podbić ich serca. A jak wiadomo, dobre wrażenie to podstawa sukcesu!

źródło/autor: Teatr Kamienica

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu