200 nowych miejsc pracy w Ericpolu

Ericpol, największy polski eksporter sektora IT, zatrudni w tym roku kolejnych 200 osób. Oferty pracy czekają na programistów, projektantów oprogramowania i testerów aplikacji telekomunikacyjnych, zarówno specjalistów z doświadczeniem, jak i absolwentów uczelni technicznych.

150 propozycji pracy dotyczy oddziałów Ericpola w Łodzi i Krakowie. Spółki zależne – ukraiński Ericpol TZOV oraz IOOO ERICPOL BREST na Białorusi planują zatrudnienie 50 osób. Tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników wynika z rosnącego portfela zamówień i rozwoju firmy, która w ubiegłym roku odnotowała 17-proc. wzrost przychodów. W bieżącym roku Ericpol został zakwalifikowany jako „Rising Star” w  rankingu 100 najlepszych dostawców usług outsourcingowych i doradczych na świecie tworzonego przez stowarzyszenie IAOP® (International Association of Outsourcing Professionals®).

Zaufanie naszych klientów i międzynarodowego rynku do naszej firmy wciąż rośnie, a wraz z nim – ilość zamówień – wyjaśnia Dyrektor Generalny Ericpol Telecom Paweł Szczerkowski. – Od 6 lat Ericpol przyjmuje nowych pracowników i nie zamierza przestawać. W minionym roku otworzyliśmy nowy biurowiec w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie i zatrudniliśmy 220 osób – dodaje.

Ericpol poszukuje pracowników wśród programistów, analityków, testerów, projektantów oprogramowania oraz absolwentów takich kierunków jak telekomunikacja, elektronika, informatyka i pokrewne. Rekrutacja jest prowadzona zarówno w Łodzi, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, jak i w Krakowie. Osobny proces naboru nowych pracowników dotyczy spółek zależnych na Białorusi i Ukrainie.

– Naszą ofertę adresujemy do osób o umysłach ścisłych, znających język angielski na poziomie umożliwiającym komunikację. Dużym atutem u przyszłych pracowników będzie otwartość i umiejętność pracy w międzynarodowych zespołach, bowiem już od pierwszych miesięcy nasi pracownicy trafiają do międzynarodowych projektów – precyzuje Katarzyna Kmak-Tendera, odpowiedzialna za rekrutację w Ericpolu.

Ericpol od 20 lat świadczy usługi badania i rozwoju (R&D) oraz rozwiązań dedykowanych w zakresie oprogramowania telekomunikacyjnego, komunikacji typu M2M (machine to machine) oprogramowania dla służby zdrowia i przemysłu. Większość swoich usług Ericpol kieruje na rynek zachodnioeuropejski. Firma zatrudnia obecnie prawie 1100 osób w głównej siedzibie w Łodzi, w oddziałach w Krakowie i Warszawie oraz w spółkach zależnych w Szwecji, na Białorusi i Ukrainie.

źródło/autor: Ericpol Telecom

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu