Nowe spojrzenie na rynek mieszkaniowy

Pośród mnogości ofert podmiotów debiutujących na rynku NewConnect, warto zwrócić uwagę na firmę developerską Religa Development SA. Po dość trudnym roku dla branży mieszkaniowej, ten zapowiada się bardzo intensywnie i perspektywicznie dla branży. Tym bardziej, iż zdaniem fachowców, w cenie będzie unikalna, dedykowana oferta.

Nadrzędną ideą marki Religa Development SA jest serwowanie unikalnych i przemyślanych rozwiązań mieszkaniowych – mówi Dariusz Religa, Prezes Zarządu. Dlatego właśnie jako jedni z pierwszych we Wrocławiu postawiliśmy na zabudowę podmiejską. Mocno też od początku stawialiśmy na design, który dziś święci triumfy, ponieważ Polacy coraz bardziej doceniają estetykę w życiu codziennym. Teraz czas na ekologię oraz zmianę stylu życia. I to zawierają nasze nowe projekty – konkluduje.

Analitycy spółki zakładają zysk netto w 2011 roku na poziomie 2,36 mln zł. Na rynek New Connect firmę wprowadza Salwix SA. Ostateczna wartość wyceny spółki metodą porównawczą wyniosła 16 985 478 zł. Kapitał zakładowy Spółki wynosi 5 294 094 zł (52 940 940 szt. akcji o cenie nominalnej 10 gr), zatem cena jednej akcji kształtuje się na poziomie 0,32 zł.

Firma zdecydowała się na emisję akcji na rynku New Connect po to, by pozyskać finansowanie na kilka nowych projektów, w tym innowacyjny kompleks energooszczędnych osiedli ekologicznych. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem już w przedsprzedaży. Szkielet domu wykonany jest ze szwedzkiego drewna, a za ogrzewanie odpowiada pompa ciepła wraz z systemem rekuperacji i solarami, dzięki czemu koszt utrzymania domu spada o ponad 50% – co gwarantowane jest w ofercie. W planach na 2012 rok mieści się także budowa obiektów mieszkaniowo – hotelowych, o bardzo silnym profilu wellness (między innymi w Karkonoszach oraz w Mirkowie pod Wrocławiem).

Religa Development SA istnieje na rynku od 1999 roku. Specjalizuje się w zabudowie podmiejskiej. Projekty firmy wyróżniają się nowoczesnym, wysmakowanym designem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, które zostały nagrodzone wieloma wyróżnieniami, m.in. tytułem „Dom, w którym chciałbym mieszkać” Gazety Wyborczej. Od 2011 roku firma funkcjonuje jako spółka akcyjna. Przynależy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, z ramienia którego tworzy inicjatywę Budujemy Wrocław.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu