Duże zakupy przez internet? Startuje pierwszy kredyt 0% w sklepie internetowym

Wartość handlu internetowego stale rośnie, tylko w ubiegłym roku ten segment rynku wzrósł o 15%, a Polacy w internecie wydali prawie 16 mld zł. Zakupy on-line nie różnią się już od tych w tradycyjnych marketach. Konsumenci są świadomi swoich praw: gwarancji, możliwości reklamacji i dodatkowych korzyści – np. wygody zakupów czy promocji cenowych. Kolejną ważną zmianę w tym segmencie rynku inicjuje sklep internetowy NEO24.PL, lider sprzedaży RTV/AGD. Do swojej oferty wprowadza pierwszy w sklepie on-line kredyt 0%.

Ciągły rozwój rynku e-commerce i rosnące oczekiwania konsumentów powodują, że rynek handlu on-line należy do jednego z najbardziej innowacyjnych. Sklepy internetowe stale wprowadzają nowe usługi i promocje do swojej oferty. Dziś nikogo już nie dziwi, że kupując towar w on-line konsument ma kilka możliwości jego odbioru, może wybierać spośród kilkudziesięciu tysięcy różnych produktów, a w przypadku wady zamówionego towaru może go zwrócić lub zareklamować.

Niezagospodarowaną przestrzeń na rynku handlu w sieci dotychczas stanowił jedynie segment sprzedaży ratalnej. Co prawda jego wartość stale rośnie (w przypadku sklepu internetowego NEO24.PL to nawet 15% całej sprzedaży), ale wielu klientów wciąż nie jest świadomych faktu, że zamiast wyprawy po kredyt do tradycyjnego marketu, może zrobić to samo z pozycji wygodnego fotela.  Dlatego teraz dla tych, którzy nie dysponują dużymi dochodami lub nie chcą od razu pozbywać się wszystkich oszczędności, sklep internetowy NEO24.PL wprowadził pierwszy na rynku on-line kredyt 0%.

Jak mówi Sabina Krupa, Dyrektor ds. Sprzedaży w sklepie internetowym NEO24.PL: „Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów, którzy cenią wysoką jakość kupowanych przez siebie produktów, a przy okazji wygodę zakupów. Wielu z nich zamiast jednorazowego wydatku w wysokości kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, woli rozłożyć zakup na raty, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestować w inny sposób. Dlatego przygotowaliśmy ofertę kredytu, którego rzeczywista, roczna stopa oprocentowania wynosi 0%. Z jednej strony pozwala to klientom na zakup wybranych produktów w konkurencyjnej cenie, w sposób komfortowy i wygodny, a z drugiej – nie obciąża ich dodatkowymi kosztami”.

Produkt wprowadzony przez sklep NEO24.PL jest pierwszą tego typu inicjatywą na rynku handlu on-line. W ramach kredytu konsument może kupić wybrane produkty w ramach 20 nieoprocentowanych rat. To znaczące udogodnienie, ponieważ zamiast jednorazowego wydatku w wysokości 4 000 zł, konsument otrzymuje możliwość niewielkich rat, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oferta „Okrągłe raty zero %”, obejmuje zarówno korzystną, zerową stopę oprocentowania, jak też 0 zł pierwszej wpłaty, 0 zł prowizji i 0 zł ubezpieczenia. W kredycie jest dostępny zarówno sprzęt RTV i AGD, jak też produkty dla dzieci i produkty, który cieszą się powodzeniem przede wszystkim wiosną (np. kosiarki, myjki czy lodówki).

źródło/autor: NEO24.PL

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu