Wyróżnienie w konkursie Złote Anteny Świata Telekomunikacji dla platformy DATERA Carrier-eX

Platforma DATERA Carrier-eX została wyróżniona w konkursie Złote Anteny Świata Telekomunikacji w kategorii Produkt Roku 2011 – rozwiązanie dla operatorów.

Cieszymy się, że nasz system zyskał uznanie ekspertów zasiadających w Kapitule tak prestiżowego branżowego konkursu. W tym roku rywalizowaliśmy w najbardziej wymagającej konkurencji. Rozwiązania dedykowane dla operatorów telekomunikacyjnych muszą spełniać najwyższe standardy, ponieważ od nich zależy poziom obsługi setek tysięcy klientów. DATERA Carrier-eX oprócz stabilności i niezawodności gwarantuje wyjątkową elastyczność funkcjonalną.– komentuje wyróżnienie Krzysztof Malicki, prezes zarządu DATERA SA.

DATERA Carrier-eX z powodzeniem sprawdza się w obsłudze największego operatora telefonii VoIP w Polsce – FreecoNet, w systemie telekonferencji Orange, a od niedawna także w sieci VECTRA Biznes. Warto dodać, że w tegorocznej edycji konkursu firma FreecoNet Tlenofon również zyskała uznanie kapituły, która przyznała jej wyróżnienie dla „Najbardziej obiecującej firmy roku 2011”. Oba wyróżnienia potwierdzają, że w Gdańsku działają jedne z najbardziej innowacyjnych firm telekomunikacyjnych w Polsce.

DATERA Carrier-eX jest platformą telekomunikacyjną umożliwiającą realizację zintegrowanych usług i aplikacji obejmujących przesył dźwięku, obrazu i danych. Przeznaczona jest dla dużych organizacji oraz operatorów telekomunikacyjnych. Jest rozwiązaniem dedykowanym do zastosowania w środowiskach wymagających najwyższego poziomu dostępności i niezawodności usług oraz pracujących pod dużym obciążeniem. Wspiera zarządzanie wszystkimi procesami na styku usługodawcy, sprzedawcy, dostawcy i klienta. DAETRA Carrier-eX jest rozwiązaniem modularnym, rozproszonym, co pozwala na jej elastyczne dostosowanie do potrzeb klienta.

DAETRA Carrier-eX odpowiada na potrzeby operatorów telekomunikacyjnych oferujących usługi w oparciu o telefonię IP oraz dużych organizacji wykorzystujących telefonię IP w posiadanej infrastrukturze sieci WAN.

Złote Anteny Świata Telekomunikacji za osiągnięcia w dziedzinie telekomunikacji przyznano w tym roku już po raz 13. Konkurs ma na celu uhonorowanie ludzi, popularyzację najciekawszych produktów i rozwiązań w telekomunikacji, a w szczególności promocję polskiej myśli technicznej. W ubiegłorocznym konkursie wyróżnienie w kategorii Produkt roku – rozwiązanie stacjonarne, zdobył DATERA Call-eX, serwer telekomunikacyjny dedykowany dla firm z sektora MŚP.

źródło/autor: Fibak PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu