Sprawdź na Sejmometrze, jak pracuje Twój poseł

Sejmometr – portal, który wykorzystuje nową technologię, by w sposób prosty i efektywny pokazywać to, co dzieje się w polskim Sejmie, wprowadził długo oczekiwaną funkcję. Od dziś możemy śledzić pracę poszczególnych posłów. A to wszystko jest tak proste, jakbyśmy obserwowali znajomych na Facebooku!

To nasza kluczowa funkcjonalność, której wprowadzenie zapowiadaliśmy już w październiku ubiegłego roku, po starcie nowej wersji Sejmometru – mówi Daniel Macyszyn, Prezes Fundacji ePaństwo. – Oddajemy w ręce użytkowników możliwość monitorowania pracy poszczególnych posłów. Ze specjalnych stron – profili dowiemy się, co dany poseł zrobił w ostatnim czasie.

Po wejściu na stronę: http://sejmometr.pl/poslowie, możemy wyszukać posła poprzez wpisywanie pierwszych liter imienia czy nazwiska lub wyszukać go na mapce. Już wkrótce będziemy mogli znaleźć “swoich” posłów przez podanie kodu pocztowego adresu zamieszkania. Ze strony posła dowiemy się, jakie projekty złożył do Sejmu, poznamy treść jego interpelacji, wypowiedzi oraz oświadczeń, a także sprawdzimy ile razy obecny (lub nie) był w Sejmie. Sejmometr utworzył też specjalną zakładkę “Statystyki”, która pokazuje aktywność posła na tle pracy jego klubu parlamentarnego oraz całego Sejmu.

Wszystkie aktywności zebrane są na specjalnej Tablicy, której celem jest umożliwienie szybkiego podglądu całej pracy posła w Sejmie. Ideą ma ona przypominać funkcjonalność znaną z serwisów społecznościowych.

Przy okazji wprowadzania profili posłów Sejmometr udostępnił też specjalne kanały RSS. Po raz pierwszy w historii Polacy mogą śledzić prace Sejmu w tak prosty sposób. Po dodaniu jednego ze źródeł do obserwowanych, uzyskamy informacje o nowych ustawach, uchwałach, sprawozdaniach, powołaniach i odwołaniach urzędników państwowych oraz rezolucjach i zmianach regulaminu sejmowego. Możemy również zasubskrybować całą aktywność Sejmu.

W najbliższych dniach umożliwimy użytkownikom również otrzymywanie specjalnych newsletterów drogą email, które będą zawierały skrót informacji wybranych posłów po każdym posiedzeniu – dodaje Daniel Macyszyn. Naszą misją jest tworzenie prostego i skutecznego dostępu do całej aktywności Sejmu oraz posłów i póki co, chyba nam się udaje.

Przykładowe profile:

http://sejmometr.pl/Marek-Borowski

http://sejmometr.pl/Joanna-Mucha

http://sejmometr.pl/Mariusz-Blaszczak

http://sejmometr.pl/Beata-Kempa

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu