Rubikom projektuje strategie z funduszy europejskich

Specjalizująca się doradztwie strategicznym z zakresu marketingu i biznesu firma Rubikom Strategy Consultants rozpoczęła działania mające na celu upowszechnienie modelu współpracy z MSP opartej na możliwości pozyskania  dotacji unijnych na usługi doradcze. W najbliższych dwóch miesiącach Rubikom planuje przeprowadzić kampanię informacyjną w tym zakresie, obejmującą między innymi spotkania konsultacyjne dla zainteresowanych dotacjami przedsiębiorstw. 

– Jak się okazuje, niewiele firm na polskim rynku zdaje sobie sprawę z tego, że lwią część wydatków, jakie wiążą się z zakupem usług doradczych w zakresie projektowania, wdrażania i doskonalenia nowego produktu lub usługi, planów marketingowych czy strategii rozwoju firmy można obecnie pokryć ze środków unijnych w ramach Regionalnych Projektów Operacyjnych. To powód, dla którego przygotowaliśmy specjalną akcję direct marketingową, aby dotrzeć do jak największej ilości małych i średnich przedsiębiorstw z ofertą takiej współpracy. Dzięki kooperacji z jednym z naszych obecnych klientów – Hossa Finance – jesteśmy w stanie zająć się wszystkimi formalnościami. Wystarczy tylko zadeklarować chęć współpracy i dać nam szansę do działania – wyjaśnia Marcin Gieracz, CEO&strategic director w Rubikom.

– Taka współpraca przyniesie obopólne korzyści. Statystyka podpowiada, że co najmniej 70% firm z sektora MSP w ogóle nie orientuje się w tym temacie – dodaje Gieracz.

Pierwszy projekt firmy Rubikom w tym zakresie zakończył się sukcesem. Klient otrzymał dotację, która pokryła koszty audytu i analiz rynkowych, zaprojektowania strategii rynkowej oraz planu marketingowego. Obecnie, w ramach współpracy w firmie klienta odbywają się również warsztaty strategiczne dla pracowników działów marketingu i sprzedaży. W wyniku podjętych działań klient planuje zwiększyć swoje przychody o 25% oraz powalczyć o większe udziały rynkowe. 

Spotkania konsultacyjne dla zainteresowanych pozyskaniem dotacji unijnych na usługi doradcze firmy Rubikom odbędą się w najbliższych dwóch miesiącach między innymi w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Szczecinie oraz Gdańsku.

źródło/autor: Kolko Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu