Polkomtel S.A. pierwszym najemcą Nowego Domu Jabłkowskich

przez | 25/03/2011

Pierwszym najemcą Nowego Domu Jabłkowskich powstającego w Warszawie przy ulicy Chmielnej 19 została firma Polkomtel S.A. Inwestor, firma LHI sp. z o.o. przy udziale swojej spółki celowej, podpisał umowę najmu z operatorem sieci komórkowej Plus na wynajem 410 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Otwarcie obiektu planowane jest na III kwartał 2011 roku.

Firma LHI sp. z o.o., inwestor i realizator projektu biurowego Nowy Dom Jabłkowskich, podpisała umowę najmu powierzchni handlowo-usługowej z firmą Polkomtel S.A. Operator sieci komórkowej Plus GSM obejmie cały parter w budowanym w centrum stolicy biurowcu. W procesie negocjacyjnym z nowym najemcą wynajmującego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank, która odpowiada za komercjalizację budynku.

Obiekt Nowy Dom Jabłkowskich wpisuje się w naszą strategię, jako inwestora, polegającą na wyszukiwaniu budynków i projektów o unikalnych walorach estetycznych i architektonicznych. Cieszymy się, że podobnie potraktowała tę przestrzeń firma Polkomtel, która doceniła prestiż i niepowtarzalny charakter tego miejsca – mówi Robert Mandżunowski, CEO w LHI sp. z o.o. Wierzymy, że dzięki wartościom estetycznym obiektu i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych uda się zaspokoić gusta najbardziej wymagających najemców. Cieszymy się również, że udało nam się znaleźć partnerów, którzy w pełni wykorzystują lokalizacyjny potencjał nowego budynku – dodaje Mandżunowski.

Nowy Dom Jabłkowskich to projekt realizowany wspólnie przez LHI sp. z o.o. oraz Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy. Obiekt będzie pełnił funkcje biurowo-usługowe. Sześciokondygnacyjny budynek powstaje na działce o powierzchni 742 mkw. w ścisłym centrum Warszawy, przy zbiegu ulic Chmielnej i Brackiej. Jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 4500 mkw., pod wynajem przeznaczone jest ok. 3200 mkw. Na parterze znajdzie się 410 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na pozostałych pięciu piętrach zaprojektowano 2850 mkw. powierzchni biurowej klasy A. W budynku zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne, umożliwiające przyszłym najemcom elastyczną aranżację przestrzeni. W biurowcu znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny. Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief Polska S.A. Zakończenie budowy planowane jest na czerwiec 2011 r.

Realizacja tego projektu i jego komercjalizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wieloletni upór rodziny Jabłkowskich w walce o odzyskanie rodowego dziedzictwa. Dzięki wspólnie podjętym wysiłkom udaje się nam przywrócić do życia jedną z prestiżowych lokalizacji w Warszawie – mówi Robert Mandżunowski.

Historia Nowego Domu Jabłkowskich sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku. Rodzina Jabłkowskich będąca właścicielem prężnie działającego Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy znajdującego się przy Brackiej 25, zakupiła sąsiednią parcelę przy ulicy Chmielnej z myślą o zwiększeniu powierzchni handlowej. Realizację inwestycji przerwała Druga Wojna Światowa. W okresie powojennym majątek rodziny Jabłkowskich został zagrabiony przez ówczesne władze. Dopiero po wieloletnich staraniach, w 2001 r. dawnym właścicielom udało się odzyskać część utraconego mienia – działkę przy Chmielnej 19, na której w styczniu 2010 r. rozpoczęto budowę Nowego Domu Jabłkowskich.