Sodexo docenione za walkę z głodem i niedożywieniem ludzi na świecie

Tagi:

Grupa Sodexo, światowy lider w zakresie rozwiązań podnoszących Jakość Codziennego Życia, została uhonorowana przez prestiżowe organizacje pozarządowe zajmujące się globalnym problemem głodu Bread for the World (Chleb dla Świata) oraz The Alliance to End Hunger za swój wieloletni wkład w walkę z głodem i niedożywieniem ludzi na świecie.

Sodexo odebrało wyróżnienie z rąk Davida Bekckmanna, przewodniczącego stowarzyszenia Bread for the World i laureata Światowej Nagrody Żywności.

 

Stowarzyszenie Bread for the World, które powstało w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych od lat współpracuje z The Alliance to End Hunger zrzeszając, aktywizując i nagradzając firmy w zakresie przeciwdziałania niedożywieniu ludzi na świecie. Tegoroczne wyróżnienie zostało przyznane za wieloletnie inicjatywy realizowane przez Sodexo w ramach autorskiego programu STOP Głodowi.

 

Rozpoczęta w 1996 roku przez Michela Landela, Prezesa Zarządu Grupy Sodexo, inicjatywa STOP Hunger angażuje pracowników Sodexo z 39 krajów na 6 kontynentach. We współpracę z lokalnymi społecznościami i partnerami oraz w pomoc około bilionowi ludzi zaangażowały się dotychczas spółki należące do Grupy Sodexo w Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Chinach, Kolumbii, Kostaryce, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, w Indiach, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, na Madagaskarze, w Meksyku, Maroku, Holandii, Norwegii, Peru, Polsce, Portugalii, Szwecji, Rumunii, Rosji, Singapurze, Słowacji, Słowenii, Południowej Afryce, Hiszpanii, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Inicjatywa STOP Hunger realizowana na całym świecie jest oparta przede wszystkim na wolontariacie pracowniczym, łączącym wiedzę zatrudnionych w Sodexo specjalistów (w zakresie zdrowego żywienia, szkolenia wolontariuszy oraz doradztwa marketingowego, finansowego oraz prawnego) z dostarczaniem i przygotowywaniem posiłków oraz zapewnianiem finansowania działalności charytatywnej.

Akcja STOP Hunger otrzymuje liczne wyróżnienia i nagrody za działalność prowadzoną w poszczególnych krajach, w których jest realizowana. Za wysiłki włożone w dotychczasową w walkę z głodem i niedożywieniem ludzi na świecie inicjatywa została również wyróżniona:

  • w Belgii, gdzie Sodexo otrzymało tytuł Mistrza Solidarności. W ramach akcji pracownicy firmy serwowali posiłki, propagowali wiedzę o zdrowym odżywianiu i wspierali finansowo działania organizacji;
  • w Rosji, gdzie program STOP Hunger został uznany przez dziennik biznesowy Wiadomości
  • za najlepszą akcję charytatywną w zakresie wspierania rozwoju społeczności lokalnych. Rosyjski oddział firmy Sodexo angażował do działań swoich pracowników, klientów i partnerów, wspólnie z którymi pozyskiwał fundusze na posiłki i na realizację warsztatów gotowania;
  • w Peru, gdzie Sodexo otrzymało od kompanii górniczej Minera Barricka nagrodę w kategorii działalność społeczna. W ramach inicjatywy Stop Hunger Sodexo wspierało edukację społeczeństwa w zakresie prawidłowego odżywiania;
  • W Stanach Zjednoczonych, gdzie Sodexo otrzymało nagrodę Wybitnego Dawcy Posiłków od największej i najbardziej prestiżowej waszyngtońskiej organizacji powołanej do walki z głodem – Food Lifeline. Nagroda została przyznana Sodexo jako liderowi, który połączył siły farmerów, firm produkujących żywność, dystrybutorów żywności oraz restauracji i innych firm świadczących usługi związane z żywieniem, we wspólne zwalczanie głodu w rejonie Północno – Zachodniego Pacyfiku.

Inicjatywa Sodexo STOP Hunger jest częścią Planu na Lepsze Jutro, światowego planu zrównoważonego rozwoju przyjętego przez Sodexo w 2010 roku, który określa między innymi priorytety w dziedzinie odżywiania, zdrowia i rekreacji, wspierania społeczności lokalnych i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich lat, zespoły Sodexo w 39 krajach, wspólnie z ponad 270 organizacjami powołanymi do walki z głodem, brały udział w około 422 dużych programach zapobiegających niedożywieniu ludzi na świecie.

Sodexo stale pracuje nad wdrożeniem projektu STOP Hunger we wszystkich 80 krajach, w których firma posiada swoje oddziały.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu