Poznaj tajniki programowania Windows Phone 7

Rynek technologii informatycznych ulega ciągłej ewolucji. Jeszcze kilka lat temu nic nie wskazywało na to, że telefony komórkowe staną się minikomputerami, których pracą będą sterowały procesory. Tymczasem, wraz ze wzrostem popularności smartfonów, to właśnie one zaczynają dyktować warunki rozwoju rynku IT.

Smartfony to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor rynku IT. Ich sprzedaż stale rośnie. Według danych firmy IDC, w ostatnim kwartale 2010 roku do dystrybutorów na całym świecie trafiło 100,9 mln tych urządzeń (o 87,2 procent więcej niż rok wcześniej), podczas gdy sprzedaż komputerów w tym samym czasie wyniosła 92 mln sztuk.

Najbardziej stymulującym czynnikiem sprzedaży smartfonów są aplikacje, które zdecydowanie poszerzają funkcjonalność telefonów. Ma to bezpośrednie przełożenie na rosnące zapotrzebowanie na programistów aplikacji mobilnych.

W związku tym firma Microsoft uruchomiła specjalny kurs internetowy, podczas którego programiści mogą w łatwy i przystępny sposób poznać tajniki programowania aplikacji dla platformy Windows Phone 7. Kurs jest przygotowany w formie krótkich filmów, które krok po kroku prowadzą przez proces pisania aplikacji.

Kurs jest dostępny pod adresem channel9.msdn.com/Series/Kurs-programowania-Windows-Phone-7. Wśród prowadzących poszczególne części są eksperci firmy Microsoft (Bartłomiej Zass) oraz przedstawiciele społeczności deweloperskiej: Maciej Grabek, Michał Korzunowicz oraz Daniel Plawgo.

„Programiści poszukują materiałów, które pomogą im rozwinąć ich umiejętności,” – powiedział Piotr Kołodziej z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny z organizację i przebieg kursu. – „Nasz kurs został przygotowany właśnie pod tym kątem. Jest to o tyle istotne, że wybicie się na konkurencyjnych platformach jest praktycznie niemożliwe bez dużych nakładów finansowych. Większość oryginalnych i prostych pomysłów została już wykorzystana. Platforma Windows Phone 7, która w tej chwili liczy ponad 10 tysięcy aplikacji jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się na rynku i daje programistom największe szanse na pojawienie się na rynku aplikacji mobilnych z pełnym sukcesem.”

Strona kursu jest systematycznie aktualizowana. Nowe lekcje pojawiają się w poniedziałki oraz środy. Kurs potrwa do połowy kwietnia.

Aby rozpocząć kurs wystarczy wejść na stronę channel9.msdn.com/Series/Kurs-programowania-Windows-Phone-7.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu