Webinary w ofercie firm szkoleniowych

Poznańskie Wydawnictwo Forum wprowadziło do oferty szkolenia live oraz VoD dostępne za pośrednictwem platformy Livingmedia. Webinary nie wymagają przemieszczania się i są zdecydowanie tańsze, dlatego użytkownicy coraz chętniej wybierają taką formę szkoleń.

Pierwsze szkolenie online, przeprowadzone przez Forum, odbyło się 15 listopada 2010 roku. W opinii uczestników formuła spotkania online jest bardzo atrakcyjna, zakres tematyczny interesujący, a cena korzystna. Obecnie projekt przeszedł z fazy testowej do produkcyjnej. Webinary są łatwo dostępne oraz zdecydowanie tańsze niż tradycyjne szkolenia – cena uczestnictwa (zarówno w wersji online, jak i VoD) wynosi 149 złotych.

Dział Projektów Online firmy Forum Sp. z o.o. bazuje niemal w całości na własnych zasobach, ale w przypadku webinarów realizacja transmisji została zlecona podwykonawcy – firmie Livingmedia. Pozostałe zadania: promocja seminariów, proces rejestracji na szkolenie, płatności, wsparcie techniczne, kontakt z uczestnikami oraz obsługa poseminaryjna należą do Wydawnictwa. „Firma Livingmedia ze swoim rozwiązaniem wpasowała się bardzo dobrze w nasze potrzeby, choć platforma Livingmedia posiada wiele funkcji, których do tego projektu nie wykorzystujemy np. screencasty, audiocasty itp. Jednak jest opracowana w sposób bardzo prosty i przyjazny, co szczególnie przypadło nam do gustu” – mówi Mateusz Drzewiecki, Online Product Manager Wydawnictwa Forum.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu