Idee warte szerzenia zagoszczą w Warszawie

Tagi:

Co łączy Billa Gatesa, antropolożkę Jane Goodall, ewolucjonistę Richarda Dawkinsa i pisarkę Isabel Allende? Wspólnym mianownikiem tych wyjątkowych osobowości jest pasja i wiedza, którymi podzielili się z uczestnikami konferencji TED.

Tej niepowtarzalnej atmosfery będzie można zakosztować już wkrótce, podczas TEDxWarsaw – regionalnego, niezależnie organizowanego wydarzenia, pod marką TED, które odbędzie się 24 marca br. w Centrum Nauki Kopernik.

TEDx to interdyscyplinarne wydarzenia, których celem jest umożliwienie lokalnym społecznościom spotkań z ludźmi, których życie i dokonania cechuje zaangażowanie, innowacyjność i bezkompromisowość w dążeniu do wyznaczonych celów. To także okazja do wspólnej analizy i dyskusji na temat przedstawianych zagadnień oraz nawiązania nowych, inspirujących znajomości. Spotkania TEDx odbywają się na całym świecie – w Dubaju, Londynie, Amsterdamie, Tokio. 24 marca br. TEDx po raz drugi zagości w Warszawie.

„W tym roku udało nam się zebrać jeszcze bogatszy kolektyw prelegentów niż w roku ubiegłym. Na scenie TEDxWarsaw zawita 22 spekarów. Będą to m.in. naukowcy, ludzie biznesu, artyści czy aktywiści społeczni, ale wielu z nich to ludzie wymykający się sztywnym kategoriom. Podczas wystąpień podzielą się z uczestnikami wiedzą na temat skrupulatnie przygotowanego tematu, a co najważniejsze tematu opracowanego na podstawie własnych doświadczeń.” – mówi Małgorzata Minta, rzecznik prasowy oraz jeden z organizatorów TEDx Warsaw 2011.

Udział w TEDxWarsaw jest bezpłatny. Liczba zgłoszeń znacznie przekroczyła liczbę miejsce przewidzianych dla uczestników w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik. Jednak wszyscy zainteresowani śledzeniem TEDxWarsaw na żywo będą mogli oglądać transmisję wszystkich wystąpień w Internecie na stronie www.tedxwarsaw.com. Ponadto, po zakończeniu konferencji materiały wideo zostaną na stałe udostępnione w sieci.

Organizację TEDxWarsaw 2011 wspierają firmy Play – Sponsor Główny oraz Nokia. Patronami medialnym są Gazeta Wyborcza, wyborcza.pl, Metro oraz magazyny Focus i Coaching. Partnerami wydarzenia są StreamOnline, EM LAB i Walk Group.

Więcej informacji na temat TEDxWarsaw 2011, w tym pełną listę prelegentów można znaleźć na stronie www.tedxwarsaw.com oraz portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu