Gdańsk na ostatniej prostej przed EURO

Martin Kallen oraz Frantisek Laurinec z UEFA podczas niedawnej wizyty ocenili stopnień przygotowań Gdańska do EURO 2012 jako bardzo zaawansowany. Mimo chwilowego opóźnienia, niezagrożona pozostaje data ukończenia PGE Areny Gdańsk. 

Na 30 kwietnia 2011 roku zaplanowano zakończenie prac budowlanych na gdańskim stadionie. W najbardziej optymistycznych prognozach przewidywano, że uda się skończyć do lutego 2011, jednak inwestorom i budowniczym plany pokrzyżowały niesprzyjające warunki pogodowe.

Odbiory techniczne zaplanowano na marzec 2011. Do końca kwietnia powinno być gotowe także ogrodzenie stadionu systemami Legi. To jedna z ostatnich inwestycji, która rozpoczęła się z początkiem marca. Wykorzystanych w niej zostanie prawie 2 kilometry ogrodzenia oraz 42 bramy. Dwie z nich będą miały aż 14 metrów.

Nie powinno być także w Gdańsku problemu z bazą hotelową. Prawie 200 tysięcy miejsc w hotelach, hostelach, motelach a także akademikach to ilość wystarczająca. Co z jakością? Jeżeli chodzi o hotele 4 – gwiazdkowe, Gdańsk już w 2008 roku miał ich dwa razy więcej niż potrzeba. Część z nich została przystosowana do wyższego standardu tak, aby zapewnić 1200 pokoi dla działaczy UEFA.

Gdańsk zaczyna nas przyzwyczajać do swojej pozycji lidera w przygotowaniach. Z całą pewnością stwierdzimy to 9 czerwca 2011, kiedy rozegrany zostanie pierwszy mecz na nowym stadionie, pomiędzy miejscową Lechią a Juventusem Turyn.

źródło/autor: Legi

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu