EcoWipes: wdrożenie SAP w 3 miesiące

EcoWipes, firma z branży kosmetycznej, od stycznia br. pracuje na systemie SAP ERP. Projekt wdrożeniowy, który poprowadziła spółka 7milowy z Grupy BCC, trwał tylko 3 miesiące.

Wyjątkową cechą tego projektu była realizacja prac dla przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczyna działalność produkcyjną i biznesową. Zamodelowanie procesów biznesowych dla nowej firmy i wdrożenie najlepszych praktyk zarządzania w systemie SAP było więc głównym celem wdrożenia.

„Wdrożenie systemu w tak krótkim czasie było dużym wyzwaniem dla obu stron. Najbardziej wymagające z naszego punktu widzenia było zaangażowanie pracowników w dwa projekty jednocześnie – rozpoczęcie produkcji i wdrożenie SAP. Z kolei wyzwaniem dla 7milowego była realizacja projektu w młodej organizacji. Dlatego płynne i sprawne ukończenie wdrożenia w zaplanowanym czasie zaledwie 3 miesięcy to duży sukces” – mówi Robert Kosyl, Kierownik Projektu wdrożenia SAP po stronie EcoWipes.

W EcoWipes wdrożono SPRINT – system SAP dla firm średniej wielkości – w zakresie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej, planowania produkcji, sprzedaży i dystrybucji oraz kadr i płac. Obecnie przygotowywany jest do uruchomienia kolejny obszar – gospodarki magazynowej.

„Z doświadczenia wiemy, że zakup mniejszych rozwiązań IT jest podejściem tymczasowym. Stąd strategiczna decyzja o wejściu w SAP – sprawdzony system, który możemy rozwijać razem z naszą firmą. Z kolei na 7milowego zdecydowaliśmy się ze względu na doświadczenie spółki w branży kosmetycznej oraz ofertę SAP SPRINT – system SAP obejmujący kluczowe obszary firmy, który możemy dostosować do naszych potrzeb. SPRINT spełniał wszystkie wymagania w zakresie funkcjonalnym i co istotne, był dostępny finansowo” – dodaje Robert Kosyl, Kierownik Projektu w EcoWipes.

Spółka korzysta z SAP w modelu outsourcingu. Hosting i administrację systemu zapewnia Centrum Outsourcingowe Grupy BCC.

źródło/autor: Grupa BCC

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu